به گزارش پایگاه خبری “ججین، یک واحد مسکونی ۴۳ متری ۱۵ سال ساخت در کارون (منطقه ۱۰) به قیمت ۳۴۸ میلیون تومان (هر مترمربع حدود ۸ میلیون و ۱۷۶ هزار تومان) معامله شده است. متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی بر اساس آمار رسمی در این منطقه طی دیماه سال جاری بالغ بر ۶ میلیون و ۳۷۴ هزار تومان بوده و واحد ذکر شده حدود ۲ میلیون تومان بالاتر از متوسط قیمت فروخته شده است.

در منطقه ۲ آلستوم یک دستگاه آپارتمان ۱۰۵ متری نوساز به قیمت یک میلیارد و ۲۸۰ میلیون تومان ثبت معامله شده؛ هر مترمربع از این واحد مسکونی حدود ۱۲ میلیون و ۱۹۰ هزار تومان قیمت داشته است. متوسط قیمت واحد مسکونی در  این منطقه طی دیماه ۹۷ بالغ بر ۱۴ میلیون و ۹۱۳ هزار تومان بوده است. واحد معامله شده حدود ۲٫۷ میلیون تومان کمتر از متوسط قیمت منطقه معامله شده است.

یک واحد مسکونی ۷۵ متری که ۲ سال از ساخت آن می‌گذرد در منطقه ۲۱ محله باشگاه نفت به قیمت ۶۶۶ میلیون تومان (هر مترمربع حدود ۸ میلیون و ۹۷۵ هزار تومان) فروخته شده است. متوسط قیمت یک مترمربع واحد مسکونی در این منطقه در ماهی که گذشت (دیماه) ۷ میلیون و ۵۴۵ هزار تومان بوده است.

همچنین در دروازه شمیران (منطقه ۱۳) یک واحد مسکونی ۱۲۳ متری با عمر ۱۲ سال به قیمت یک میلیارد و ۲۴۰ میلیون تومان (هر مترمربع حدود ۱۰ میلیون و ۱۱۹ هزار تومان) در سامانه کد رهگیری ثبت معامله شده است. متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در این منطقه طبق آمار رسمی وزارت راه و شهرسازی طی دیماه امسال ۸ میلیون و ۷۸۹ هزار تومان بوده است.

 

 

محلهمتراژقیمت ( تومان)قیمت هر مترمربع ( تومان)متوسط قیمت در دیماه ۹۷ ( تومان)
شمیران نو۴۵ ۱۴۰میلیون۳٫۱میلیون۹٫۷میلیون
جمهوری۵۰۳۳۵میلیون۶٫۷میلیون۶٫۴میلیون
آجودانیه۷۶یک میلیارد و ۵۰۰میلیون۱۹٫۷میلیون۲۲٫۹میلیون
۳۰متری جی۱۰۹۷۵۴میلیون۷میلیون۶٫۳میلیون
استاد معین۸۱۵۲۰میلیون۶٫۳میلیون۶٫۳میلیون
امیرآباد۱۳۰۲ میلیارد و ۲۲۳میلیون۱۷٫۱ میلیون۱۳٫۲میلیون
سعادت‌آباد۸۷یک میلیارد و ۳۸۰ میلیون۱۵٫۹میلیون۱۴٫۹ میلیون
دروس۱۱۶۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون۱۸٫۹میلیون۱۷٫۲میلیون
بهارستان۱۵۳یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون۹٫۱میلیون۴٫۸ میلیون
پونک۶۲۹۳۵ میلیون۱۵٫۲میلیون ۱۲میلیون
چیذر۱۳۰یک میلیارد و ۸۸۰ میلیون۱۴٫۶ میلیون  ۲۲٫۹ میلیون

 


 

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد