همه مهاجران نخبه نیستند

مهاجرت، دلایل و آمارهای مربوط به این پدیده زمانی بیشتر توجه ما را به خود جلب می‌کند که درباره سرمایه‌های کشور یا نخبگانش باشد. این در حالی است که گاه باید مهاجرت یک نخبه را از زوایه تمایل و دلایل یک فرد و نه نقش نخبگی او واکاوی کرد.

چگونه می‌توان از سرطان پیشگیری کرد؟

عوامل متعددی زمینه‌ساز ابتلای افراد به‌ سرطان است. برخی از علل سرطان ممکن است ناشناخته بماند اما شناخته‌هایی مانند ژن، تماس با انواع خاصی از پرتوها، مواد شیمیایی، ابتلا به ویروس‌های خاص نیز وجود دارد. به‌ طور کلی این بیماری را در ارتباط با سبک زندگی می‌دانند. از این‌ رو خطر ابتلا به سرطان می‌تواند در افراد متفاوت باشد.

واکاوی جایگاه انیمیشن ایرانی در جهان؛ رویاهای چشم‌نوازی که دنیا آنها را ندیده است

فیلم‌های انیمیشنی ما در دنیا هنوز آن طور که باید دیده نشده است زیرا زمینه پخش و اکران جهانی آن مهیا نیست. این در حالی است که شرکت‌های خارجی به انیمیشن‌سازان ما سفارش کار می‌دهند چون از کیفیت بالای کارهای ایرانی با خبرند.

نقد رمان پلیسی؛ وقتی مقتول دنبال قاتل میگردد

رمان پلیسی«اگر فرصت دوباره‌ای بود» داستانی دارد که در آن شخصیت مقتول، در جستجوی قاتل خود است و به‌علاوه روایتی از فجایع بین‌المللی در کشورهایی چون آرژانتین و چین هم در این‌کتاب روایت می‌شود.

خاطره‌بازی با عروسک‌های سینما

در سینمای ایران عروسک‌های مختلفی بوده که همانند یک “سوپراستار” درخشیده‌اند ولی فقط تعداد کمی از آن‌ها همچنان ستاره هستند و مابقی در حد خاطره‌ای دور برای متولدین دهه ۶۰ و ۷۰ باقی‌مانده‌اند.