کسانی که تحمل این نظام را ندارند شناسایی و محکوم شوند

رئیس مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه اطاعت از ولی امر موجب نجات از ضلالت ها است، گفت:ما باید مرتب ببینیم که مواضع سیاسی و اجتماعی ایشان چیست و در مقابل دشمن و دوست چه مواضعی دارد و همان مواضع را خودمان داشته باشیم و به دیگران هم بفهمانیم هرچه غیر از این باشد ضلالت است.

کد خبر : 105808
تاریخ انتشار : پنجشنبه 4 مهر 1398 - 7:01

 

به گزارش پایگاه خبری “ججینبه نقل از خبرگزاری ایلنا ، آیت الله احمد جنتی در تجدید میثاق هیأت رئیسه و اعضای مجلس خبرگان رهبری با آرمان های امام خمینی(س) با اشاره به حدیث ثقلین گفت: من این مسأله را برای وضع امروز کاملا قابل تطبیق می دانم. ما از برکت حضور امام بی بهره شدیم؛ ولی یک ثقل آیت الله خامنه ای و یک ثقل هم حکومت اسلامی است. اینها امانتی است که از ایشان به دست ما رسیده است.

رئیس مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: اگر از مسأله رهبری غفلت کردیم، ضلالت و گمراهی است. همان طوری که با دست برداشتن از علی(ع) مسأله رسالت زیر سؤال می رود، بنی امیه می آید و کربلا برقرار می شود، در این زمان و آینده همین است. بالأخره اسلام حاکم و ولی امر می خواهد. همان طوری که نمی توانیم قرآن را کنار بگذاریم، ولی امر هم نمی توانیم داشته باشیم.

وی یادآور شد: تجربه نشان داده که اطاعت از ولی امر موجب نجات از ضلالت ها است. یعنی هر جایی که خطوط غیر مستقیم و ضلالت ها ما را تهدید می کرد، ایشان راهنمایی کرد. اما توطئه‌هایی از داخل و خارج شد برای اینکه مسأله ولایت را زیر سؤال ببرند و دست هم بر نمی دارند. البته ما انتظار نداریم شیطان دست از سر انسان بردارد. این توقع بی موردی است.

آیت الله جنتی با بیان اینکه وظیفه خبرگان حفظ و دفاع از ولایت و پیاده سازی مواضع ولایت است، اظهار داشت: ما باید در صف اول باشیم. همه باید این کار را انجام دهند ولی اولویت با علما و خبرگان است. ما باید مرتب ببینیم که مواضع سیاسی و اجتماعی ایشان چیست و در مقابل دشمن و دوست چه مواضعی دارد و همان مواضع را خودمان داشته باشیم و به دیگران هم بفهمانیم هرچه غیر از این باشد ضلالت است.

وی تأکید کرد: ما باید پایبند و پایدار باشیم و از مسئولان و مدیران بخواهیم که چرا مسأله تولید را رعایت نمی‌کنید؟ چرا باید وضع تولید ما انقدر عقب باشد؟ چرا باید انقدر بیکاری در این مملکت باشد؟ چرا باید سرمایه ها در بانک ها خوابیده باشد و یا از مملکت خارج شود؟ این وظیفه حتما باید رعایت شود.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر مسأله «مقاومت» گفت: مقاومت درس آموزنده ای است که همیشه حق را حفظ کرده است. هر جا مقاومت ضعیف شد، حق هم ضعیف شد. البته مقاومت هزینه دارد و ارزان تمام نمی‌شود. مقاومت کربلا و اسیری دارد. مقاوم ترین مقاومان و مظلوم ترین مظلومان علی(ع) است و بیشتر از همه هزینه پرداخت. بنابر این ما نمی توانیم مقاومت کنیم و هزینه ای برای ما نداشته باشد و برکات آن شامل حال ما شود.

وی با تأکید بر اینکه این حکومت و این نظام باید محفوظ بماند، افزود: کسانی که تاب تحمل این نظام را ندارند شناسایی و محکوم شوند. افرادی هستند که چشم دیدن این نظام را ندارند و تا جایی که بتوانند برای تضعیف نظام تلاش می کنند. این حکومت را باید همان کسانی حفظ کنند که حکومت علی(ع) را حفظ کردند. ما باید به مردم بفهمانیم این امانتی است که امامتان به شما سپرده است. باید این امانت را حفظ کنیم. سقوط پهپاد آمریکایی و توقیف نفتکش انگلیسی دید دیگران نسبت به ما را عوض کرد و به ما نگاه عزت و قدرت می کنند. حفظ حکومت اسلامی به این است که هرچه می خواهند ما را تضعیف کنند، در مقابلش آنها را تضعیف کنیم.


 

 

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.