«منِ مضطرب» به چاپ دوم رسید

کتاب «منِ مضطرب» که نگاه ویژه ای به موضوع اضطراب در شبکه‌های اجتماعی در کمتر از دوهفته به چاپ دوم رسید. این کتاب نوشته استفانی برتولون روانشناس فرانسوی است که با ترجمه مائده هروی از سوی انتشارات شمعدونی منتشر شده است.

کد خبر : 116742
تاریخ انتشار : چهارشنبه 31 اردیبهشت 1399 - 11:11

پایگاه خبر ججین

به گزارش پایگاه خبری “ججین” به نقل از خبرگزاری ایلنا، کتاب «منِ مضطرب» به دلشوره و نگرانی‌های روزمره انسان معاصر می‌پردازد و راهکارهایی برای کاهش استرس و اضطراب‌های روزانه ارائه می‌دهد. طی سال‌های اخیر کتاب‌های بسیاری در زمینه کاهش استرس منتشر شده‌اند، تفاوت این کتاب با کتاب‌های پیشین در این است که این کتاب به تفاوت‌های اجتماعی زیست در جهان امروز اشاره کرده و آنها را یکی از دلایل افزایش استرس و نگرانی دانسته است. از جمله تفاوت‌های امروزی بروز و ظهور شبکه‌های اجتماعی است که از آنها گریزی نیست و به بخش جدایی ناپذیر زندگی انسان تبدیل شده است. در این کتاب به منشا نگرانی‌ها و اضطراب‌های ناشی از شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها اشاره شده و این که چه راه‌هایی برای کاهش این نگرانی وجود دارد.

ما بیست و چهار ساعت شبانه روز در معرض رسانه‎ها و اخبار هستیم و هیچ راه گریزی نیز در برابر آنها نداریم. ازسوی دیگر بسیاری از کارهای خود را از طریق اینترنت انجام می‌دهیم. بنابراین چنین تصور می‌شود که به طور کامل بر زندگی خود مسلط هستیم و کنترل تمام و کمال زمان و مکان را در اختیار داریم. اما واقعیت این است که انسان‌ها برحسب نوع مواجهه‌شان با فناوری، گاهی برده و گاهی وابسته آن می‌شوند. در نتیجه نمی‌توانند تعادل کاملی میان باورها، احساسات و محیط اجتماعی خویش پدید بیاورند و همین موضوع به اضطراب و نگرانی‌های روزمره آنها دامن می‌زند. این کتاب در پی بیان جنبه‌های منفی فناوری نیست، بلکه می‌خواهد با راهکارهای خود نشان دهد که چگونه می توان در زندگی تعادل به وجود دارد. چگونه می‌توان از اینترنت، تلفن همراه و شبکه‌های اجتماعی در زندگی روزمره استفاده کرد و در عین حال دچار مشکلات کمتری شد. کتاب «من مضطرب» بدین موضوع می‌پردازد که چه رفتارهایی منشا تولید اضطراب هستند و آنها را تشدید می‌کنند. در پایان این کتاب، راهکارهایی برای زندگی بهتر در دنیایی پر از اضطراب و استرس ارائه می‌دهد و بخش پایانی کتاب پیشنهادهایی می‌دهد که باعث بهبود کیفیت زندگی ما می‌شود. در نهایت می‌‌توانیم با آرامش بیشتر و ناراحتی کمتری زندگی کنیم.

مصطفی قوانلو قاجار در یادداشت ناشر این کتاب نوشته است: کتاب «منِ مضطرب» با نگاهی کاربردی سعی دارد با ارائه روش‌ها و تمرینات گوناگون تا حد ممکن به کاهش اضطراب و نگرانی کمک کند. در گام اول باید شناخت درستی نسبت به نگرانی یا دلهره داشته باشیم. همه ما می‌دانیم که بخشی از نگرانی برای انسان ضروری است، چراکه اگر اندکی نگرانی نباشد، انسان نسبت به انجام کارهایش بی‌خیال یا بی‌قید می‌شود. پس باید تفاوت میان استرس مثبت و منفی را شناخت. سپس کتاب تفاوت میان اضطراب و دلهره را روشن می‌کند. اگر اضطراب در انسان کاهش پیدا نکند، تبدیل به دلهره یا دلشوره می‌شود. شاید شنیده باشید که شخصی بگوید، دلشوره دارد و نمی‌داند، دلیل اضطرابش چیست. این در شرایطی رخ می‌دهد که اضطراب در او ماندگار شده و تبدیل به یک دلهره دائمی در روانِ فرد شده است. این کتاب مانند سایر کتابهای زندگی بهتر که زیر نظر دکتر فردریک فانژه روانپزشک فرانسوی منتشر می‌شود؛ با مثال‌های عینی ما را با واقعیت‌ها روبه‌رومی‌کند. ما گفته‌ کسانی را درکتاب می‌خوانیم که بسیار شبیه ما هستند و با مشکلاتی مشابه ما سروکار دارند. چراکه تقریبا جنس دغدغه‌ها و اضطراب‌ها در محیط‌های شهری در همه جای جهان تقریبا مشابه است. هرچند که به طور مثال ممکن است در کشورهای توسعه یافته، اضطراب ناشی از تامین معاش به دلیل زیرساخت‌های اقتصادی و بیمه‌ای کمتر ازکشورهای در حال توسعه باشد.

کتاب «من مضطرب» در ۲۱۸ صفحه با قیمت ۳۵ هزارتومان در مجموعه کتاب‌های زندگی بهتر انتشارات شمعدونی منتشر شده و در پیشخوان کتابفروشی‌ها قرار گرفته است.

این کتاب به دلشوره و نگرانی‌های روزمره انسان معاصر می‌پردازد و راهکارهایی برای کاهش استرس و اضطراب‌های روزانه ارائه می‌دهد. طی سال‌های اخیر کتاب‌های بسیاری در زمینه کاهش استرس منتشر شده‌اند، تفاوت این کتاب با کتاب‌های پیشین در این است که این کتاب به تفاوت‌های اجتماعی زیست در جهان امروز اشاره کرده و آنها را یکی از دلایل افزایش استرس و نگرانی دانسته است. ازجمله تفاوت‌های امروزی بروز و ظهور شبکه‌های اجتماعی است که از آنها گریزی نیست و به بخش جدایی‌ناپذیر زندگی انسان تبدیل شده است. در این کتاب به منشا نگرانی‌ها و اضطراب‌های ناشی از شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها اشاره شده و اینکه چه راه‌هایی برای کاهش این نگرانی وجود دارد.


 

 

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.