نحوه برخورد با مشکلات زندگی

در واقع فرار از مشکلات، بدترین کاری است که می‌توانید انجام دهید و تنها راه عبور از مشکلات، روبه‌رو شدن با آنهاست. نکاتی را که در این مطلب می‌بینید می‌تواند به شما در گذر از مقاطع چالش برانگیز زندگی کمک کند.

کد خبر : 46353
تاریخ انتشار : پنجشنبه 24 اسفند 1396 - 19:40

 

به گزارش پایگاه خبری “ججین“، همه ما در طول مدت زندگی‌مان کم و بیش با چالش‌های متفاوتی روبه‌رو می‌شویم. اغلب افراد در مقابله با مشکلات زندگی سردرگم می‌شوند و اعتماد به نفس خود را از دست می‌دهند. این مشکلات می‌توانند در زندگی شخصی و یا کاری شما به وجود بیایند. افراد در مواقع مواجه با آنها سعی می‌کنند از مشکل فرار کنند تا از پذیرفتن واقعیت بگریزند. در واقع فرار از مشکلات، بدترین کاری است که می‌توانید انجام دهید و تنها راه عبور از مشکلات، روبه‌رو شدن با آنهاست. نکاتی را که در این مطلب می‌بینید می‌تواند به شما در گذر از مقاطع چالش برانگیز زندگی کمک کند.

بیش از حد واکنش نشان ندهید

عکس العمل بیش از حد به مشکلات می‌تواند منجر به اتخاذ تصمیمات نادرست شود. زمانی که شما درگیر احساسات شدید می‌شوید و در آن زمان برای موضوعی تصمیم می‌گیرید، به سبب اینکه منطق در این تصمیم‌گیری دخیل نبوده است، منجر به پشیمانی شما در زمان آینده خواهد گردید. از این به بعد زمانی که با یک مشکل برخورد کردید از گرفتن تصمیم در لحظات اول خودداری کنید و زمانی که آرام شدید به حل آن بیندیشید.

واقعیت زمان حال را بپذیرید

همه‌چیز را همان‌گونه که هست بپذیرید. خیلی از افراد سعی می‌کنند تا اشخاص و یا وضعیت‌های موجودی را که تحت کنترل آنها نیست، تغییر دهند و زمانی که نمی‌توانند به هدف خود برسند، احساس بدبختی می‌کنند. سعی کنید با واقعیت روبه‌رو شوید و آنچه هست را بپذیرید، تا بتوانید راجع به آن به درستی تصمیم‌گیری کنید.

دیگران را مقصر ندانید

بعضی از افراد عادت دارند تا اشتباهات خود را به گردن دیگران بیندازند و دیگران را مسئول مشکلات پیش آمده تلقی کنند. بهتر است به جای اینکه انگشت اتهام را به سوی دیگران نشانه روید، به اصلاح اعمال خود بپردازید. مقصر دانستن دیگران تنها باعث پراکنده شدن افراد از دور شما می‌شود.

هر شخصی سلیقه خودش را دارد

سعی کنید تا به نتایجی که در زندگی تان می‌بینید، وابسته نباشید. به خاطر داشته باشید که هر شخص سلیقه‌ای مختص به خودش را دارد و ممکن است او مخالف تصمیم شما باشد. زمانی که کاری را در زندگی انجام می‌دهید، توقع نداشته باشید تا همه جریانات بر وفق مراد شما باشند.

بیش از حد تجزیه و تحلیل نکنید

زمانی که شما در رابطه با یک وضعیت و یا یک واقعه بیش از حد فکر می‌کنید، موجب می‌شود تا شما نسبت به همه‌چیز و همه کس قضاوت کنید. همچنین بیش از حد فکر کردن راجع به یک مشکل سبب می‌شود تا شما اوقات سختی را سپری کنید و به جای دست به کار شدن و رسیدن به هدفتان، در پله اول درجا بزنید. این موضوع بیش از هر چیزی شما را نا امید خواهد کرد.

تغییرات را در زندگی بپذیرید

در زندگی، تغییرات جزو اجتناب ناپذیر آن محسوب می‌شوند. این شمایید که باید با آنها کنار بیایید. بسیاری از افراد از تغییر فرار می‌کنند و در مقابل آن مقاومت می‌نمایند. این موضوع به این سبب است که تغییر آنها را از راحتی شان برای مدتی خارج می‌نماید.

 

 


 

 

 

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.