مرگ ۲۳ نفر بر اثر غرق‌شدگی و مصدومیت ۲۴۳ نفر در نزاع و درگیری طی یک هفته!

طی هفته گذشته ۲۴۳ نفر نیز در حوادث مرتبط با نزاع و درگیری مصدوم شده‌اند! در هفته گذشته ۴۴ مورد حادثه غیرترافیکی مرتبط با غرق‌شدگی در محیط‌های آبی کشور به ثبت رسیده است.

کد خبر : 723353
تاریخ انتشار : دوشنبه 12 تیر 1402 - 7:38

 

به گزارش پایگاه خبری “ججین” به نقل از خبرگزاری تسنیم، آمارهای سازمان اورژانس کشور نشان می‌دهد که در هفته گذشته (از تاریخ ۳ تا ۹ تیرماه ۱۴۰۱) تعداد ۶۹۷ مورد حادثه ویژه در سامانه ثبت حوادث ویژه به ثبت رسیده است که نسبت به هفته قبل خود (۲۷ خرداد لغایت ۲ تیر) از جهت تعداد حادثه ثبت‌شده شاهد رشد ۱۴ درصدی شمار حوادث رخ داده هستیم.

رشد ۱۶ درصدی حوادث ترافیکی طی یک هفته

طی این مدت ۲۵۰ مورد حادثه ویژه ترافیکی (رشد ۱۶ درصدی نسبت به هفته قبل) و ۴۴۷ مورد حادثه ویژه غیر ترافیکی (رشد ۱۳ درصدی نسبت به هفته قبل) به ثبت رسیده است و طی این مدت ۱۹۷۹ نفر مصدوم یا بیمار توسط تیم‌های بهداشتی و درمانی خدمات لازم حوزه سلامت را دریافت کرده‌اند و ۲۱۱ نفر به دلیل شدت جراحات جان خود را از دست داده‌اند.

بهداشت و درمان , اورژانس ,

سهم ۱۲ درصدی مصدومان خودکشی از حوادث هفته گذشته

حوادث ترافیکی با ۳۶ درصد بیشترین سهم حوادث ویژه هفته گذشته را به خود اختصاص داده است و پس از آن، نزاع و درگیری با ۲۶ درصد در رتبه دوم حوادث رخ داده قرار گرفته است. ۱۲ درصد حوادث ویژه ثبت شده در هفته گذشته مربوط به مصدومان خودکشی بوده و انواع مسمومیت‌ها ۷ درصد سهم حوادث را به خود اختصاص داده است. غرق‌شدگی و آتش‌سوزی نیز در رتبه‌های بعدی حوادث ثبت‌شده قرار دارند و هرکدام ۶ درصد در حوادث هفته گذشته سهم داشته‌اند.

ثبت ۸۵ حادثه مرتبط با خودکشی

طی هفته گذشته ۸۵ مورد حادثه مرتبط با خودکشی در ایران به ثبت رسیده است که منجر به مصدومیت ۱۷ نفر و فوت ۷۲ نفر شده است که معادل ۱۹ درصد از سوانح غیرترافیکی ویژه ثبت شده است. به عبارت دیگر، طی هفته گذشته به طور میانگین روزانه ۱۰ نفر در کشور اقدام به خودکشی کرده‌اند؛ این آمار نسبت به هفته گذشته (۲۷ خرداد تا ۲ تیرماه) رشد ۳۳ درصدی را نشان می‌دهد.

بهداشت و درمان , اورژانس ,

مصدومیت ۲۴۳ نفر در حوادث مرتبط با نزاع و درگیری

طی هفته گذشته ۱۸۲ مورد حادثه غیرترافیکی مرتبط با نزاع و درگیری به ثبت رسیده است که منجر به مصدومیت ۲۴۳ نفر و فوت ۱۶ نفر شده است که معادل ۴۱ درصد از سوانح غیرترافیکی ویژه ثبت شده است.

بهداشت و درمان , اورژانس ,

آمار سازمان اورژانس کشور نشان می‌دهد که میزان حوادث ناشی از نزاع و درگیری در هفته گذشته نسبت به هفته ماقبل، دو درصد رشد داشته است.

فوت ۸ نفر در حوادث آتش‌سوزی هفته گذشته

در هفته گذشته ۴۰ مورد حادثه مرتبط با آتش‌سوزی یا انفجار ناشی از نشت گاز در کشور به ثبت رسیده است که منجر به مصدومیت ۱۱۹ نفر و فوت ۸ نفر شده است که معادل ۹ درصد از سوانح غیرترافیکی ویژه ثبت شده بوده است.

بهداشت و درمان , اورژانس ,

مرگ ۲۳ نفر بر اثر غرق‌شدگی طی یک هفته

در هفته گذشته ۴۴ مورد حادثه غیرترافیکی مرتبط با غرق‌شدگی در محیط‌های آبی کشور به ثبت رسیده است که منجر به مصدومیت ۲۵ نفر و فوت ۲۳ نفر شده است. سوانح غرق‌شدگی ۱۰ درصد از سوانح غیرترافیکی ویژه ثبت شده در هفته گذشته را شامل می‌شود.

بهداشت و درمان , اورژانس ,


 

 

برچسب ها : ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.