مخبر: اعضای دولت تا آخرین روز خدمت‌رسانی می‌کنند

سرپرست ریاست‌جمهوری گفت: همه اعضای دولت باید تا آخرین روز و لحظه فعالیت، مثل لحظه و روز اول فعالیت خود شوق و عزم خدمت داشته باشند.

کد خبر : 1524901
تاریخ انتشار : دوشنبه 18 تیر 1403 - 6:50

 

به گزارش پایگاه خبری “ججین” به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمد مخبر سرپرست ریاست‌جمهوری در جلسه هیئت دولت که روز گذشته برگزار شد، با اشاره به دیدار اعضای هیئت دولت با رهبر معظم انقلاب اسلامی، از محبت‌ها و ابراز لطف ایشان به رئیس جمهور شهید و مجموعه اعضای دولت قدردانی و اظهار امیدواری کرد که اعضای دولت سیزدهم بتوانند پاسخ مناسبی به این محبت‌ها و اعتماد بدهند.

وی همچنین به تشریح ویژگی‌های شهید آیت‌الله رئیسی در بیان رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: همان‌طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند این مشخصات و ویژگی‌ها باید ثبت و تبدیل به الگو شود، لذا مناسب است که دبیر هیئت دولت با همکاری همه اعضای دولت نسبت به پیگیری این مهم اقدام کنند تا به یک برنامه عملیاتی و الگوی عملی برای اداره امور اجرایی کشور تبدیل شود.

سرپرست ریاست‌جمهوری یکی از ویژگی‌های مورد تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره دولت مردمی را کار و تلاش تا روز و لحظه آخر عنوان کرد و افزود: همه اعضای دولت باید تا آخرین روز و لحظه فعالیت مثل لحظه و روز اول فعالیت خود شوق و عزم خدمت داشته باشند.

مخبر در ادامه بار دیگر از مردم بابت حضور پرشور در انتخابات دوره چهاردهم ریاست‌جمهوری قدردانی و از وزیر کشور و همه دست‌اندرکاران و مدیران و کارکنان این وزارتخانه، شورای نگهبان، وزیر و کارکنان وزارت ارتباطات، نیروهای انتظامی، نظامی و امنیتی و همه کسانی که برای برگزاری سالم و بدون حاشیه انتخابات تلاش کردند، صمیمانه تشکر کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از مسئولان سازمان برنامه و بودجه و نیز وزارت آموزش و پرورش خواست هرچه سریع‌تر اقدامات لازم برای تخصیص بودجه و اعطای جوایز برگزیدگان المپیادی کشور را انجام دهند.

سرپرست ریاست‌جمهوری همچنین با اشاره به گزارش معاون حقوقی ریاست‌جمهوری درباره عملکرد مطلوب این معاونت در طول بیش از یک‌هزار روز فعالیت دولت مردمی ابراز کرد: این‌که در طول این مدت معاونت حقوقی در همه دعاوی حقوقی بین‌المللی کشور موفق بوده و در هیچ پرونده‌ای شکست نخورده است، کارنامه بسیار درخشانی است که باید به‌شکل شایسته درباره آن اطلاع‌رسانی شود.

مخبر در بخش پایانی سخنان خود بر ضرورت خویشتنداری و تلاش مجدّانه در راستای حفظ آرامش و ایجاد فضای رفاقت برای کار و کوشش در کشور تأکید کرد.

وی همچنین در ابتدای جلسه امروز هیئت دولت فرارسیدن ایام محرم و شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) را تسلیت گفت.

در جلسه امروز هیئت دولت همچنین عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به انجام استعلام‌های برخط در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری تصریح کرد: با تلاش‌های صورت‌گرفته و به‌کارگیری ۴۰۰ تیم تخصصی در سراسر کشور، ۱۰۰ درصد شعب حتی در دورترین نقاط و روستاهای کشور به سامانه برخط استعلام متصل شدند و مشکلی در این زمینه نداشتیم.

زارع‌پور همچنین در تشریح دستاورد بزرگ دولت سیزدهم در توسعه نسل پنجم تلفن همراه خاطرنشان کرد: در ابتدای دولت مردمی کمتر از ۱۰ سایت نسل پنجم در کشور برای تست راه‌اندازی شده بود، اما امروز بیش از ۲ هزار سایت نسل پنجم راه‌اندازی کرده‌ایم که ۴۰ درصد تهران و پنج درصد کل کشور را تحت پوشش قرار داده است و باعث افزایش سرعت اینترنت بین ۲۰ تا ۴۰ برابر خواهد شد. با اقدامات انجام‌شده در چند ماه آینده همه تهران زیرپوشش اینترنت نسل۵ قرار خواهد گرفت.

رئیس‌کل بانک مرکزی نیز در این جلسه از توافق برای ایجاد مکانسیم‌های تبادلات مالی ـ بانکی با برخی کشورها خبر داد و افزود: با این توافقات صورت‌گرفته بسیاری از نیازهای بانکی تجار، دانشجویان و گردشگران در این کشورها مرتفع خواهد شد.

محمدرضا فرزین همچنین افزود: روز پنجشنبه در سن‌پطرزبورگ توافق‌نامه‌ای میان ایران و روسیه امضا شد تا اقدام فنی لازم برای ایجاد همخوانی میان شبکه شتاب ما و شبکه سیمز روسیه صورت گیرد که با اجرای این توافقنامه از هفته اول مهر ماه کارت‌های بانکی ایرانی و روسی در خودپردازهای کشور مقابل قابل استفاده است و به‌فاصله چند ماه امکان استفاده از کارت‌های بانکی در فروشگاه‌های کشور مقابل نیز فراهم خواهد شد.

رئیس‌کل بانک مرکزی همچنین از فراهم شدن مقدمات انجام معامله و مبادله بر اساس ارزهای ملی میان ایران و روسیه خبر داد و افزود: این اولین پیمان پولی میان جمهوری اسلامی ایران با کشوری دیگر است که به‌زودی اجرای آن آغاز خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی نیز در جلسه امروز هیئت دولت با قدردانی از همکاری‌های وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی و امور خارجه و دیگر بخش‌های مرتبط در زمینه افزایش قابل توجه ترانزیت کالا از کشور، به افزایش ۸۹درصدی آمار ترانزیت در ۳۳ماهه دولت مردمی نسبت به ۳۳ماهه متناظر دولت قبل اشاره و تصریح کرد: در سال گذشته فقط در بخش جاده‌ای ۱۵ میلیون تن ترانزیت کالا داشتیم. در برنامه هفتم توسعه رسیدن به عدد ۱۶ میلیون تن ترانزیت کالا در سال اول اجرای برنامه هدف‌گذاری شده است که با توجه به روال کنونی اطمینان دارم که تا پایان سال ۱۴۰۳ از رقم ۲۲ میلیون تن عبور خواهیم کرد و این مایه افتخار برای کشور و البته از ثمرات تلاش‌های شهید عزیز ما در توسعه و تقویت روابط با همسایگان است.

مهرداد بذرپاش همچنین به موضوع مسکن و مباحث مطرح‌شده درباره آن در ایام تبلیغات انتخاباتی اشاره و با بیان اینکه ساخت مسکن یک اقدام زمان‌بر و چندساله است، خاطرنشان کرد: در مدت سپری‌شده از دولت مردمی بر اساس آمار مراجع رسمی، عملیات ساخت بیش از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار واحد مسکونی آغاز شده و از این تعداد تاکنون بیش از ۵۶۰ هزار واحد تکمیل و تحویل شده است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ابلاغ قانون ساخت چهار میلیون مسکن در چهار سال در آبان سال ۱۴۰۰ گفت: در حدود ۲۹ ماهی که از آغاز اجرای این قانون گذشته است، یک عقب‌ماندگی ناچیزی نسبت به زمان داشتیم که طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده این عقب‌ماندگی نیز قرار بود جبران شود،.

بذرپاش همچنین با بیان اینکه طبق اعلام رسمی بانک مرکزی رشد تولید بخش مسکن از منفی ۶.۹ درصد در سال ۱۴۰۰ به ۷.۱ درصد در سال ۱۴۰۲ رسیده است، به برنامه الصاق ۳۰۰ هزار هکتار زمین به پهنه‌های شهری کشور و تشکیل ستاد اجرایی‌سازی این برنامه در وزارت راه و شهرسازی اشاره کرد و افزود: اجرای این برنامه و تأمین این میزان زمین، عملاً می‌تواند ما را به عدد ساخت ۶ میلیون مسکن برساند.

وزیر راه و شهرسازی با اعلام آغاز اجرای طرح ساخت شهرهای ساحلی در دولت مردمی نیز اظهار داشت: اجرای این طرح دیگر از سطح آرزو گذشته است و امروز احداث دو شهر ساحلی در سواحل جنوبی کشور آغاز شده است، همچنین در بخش روستایی نیز کار بی‌سابقه‌ای انجام شده و علاوه بر بهسازی و روکش راه‌های روستایی، در این دولت ۷۳۰۰ کیلومتر راه روستایی جدید احداث شده و نوسازی ۵۴۵ هزار خانه روستایی نیز آغاز شده که ۳۰۰ هزار واحد آن تکمیل و به مردم تحویل شده است، علاوه بر اینها از مجموع برنامه واگذاری یک میلیون قطعه زمین به روستاییان، واگذاری ۷۰۰ هزار قطعه آن انجام شده که این نیز کاری بزرگ و ارزشمند است.

 


برچسب ها : ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.