فرصت‌سوزی استقلال با تساوی خانگی مقابل العین/ شکست پرسپولیس مقابل السد با یک گل آفساید دیگر

تیم فوتبال استقلال با تساوی مقابل العین امارات دو امتیاز حساس را از دست داد تا در ادامه کار دشوارتری برای صعود داشته باشد.
پرسپولیس دومین دیدار خود در مرحله گروهی مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا را با شکست مقابل السد پشت سر گذاشت.

کد خبر : 96234
تاریخ انتشار : سه شنبه 21 اسفند 1397 - 18:22

 

به گزارش پایگاه خبری “ججینبه نقل از خبرگزاری تسنیم، تیم‌های فوتبال استقلال ایران و العین امارات از ساعت ۱۹ امروز (سه‌شنبه)، در هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا و در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که این دیدار با تساوی یک ــ یک به پایان رسید. آبی‌پوشان با این تساوی، با یک امتیاز در قعر جدول گروه D (موسوم به گروه مرگ) باقی ماندند.

فرشید باقری در دقیقه ۵۳ برای استقلال و تسوکاسا شیوتانی در دقیقه ۸۵ برای العین گلزنی کردند.

لیگ قهرمانان آسیا| فرصت‌سوزی استقلال با تساوی خانگی مقابل العین/ کار آبی‌پوشان سخت‌تر شد + جدول

ترکیب استقلال: سیدمهدی رحمتی، وریا غفوری (۷۹ ــ محمد دانشگر)، پژمان منتظری، روزبه چشمی، میلاد زکی‌پور، علی کریمی، آیاندا پاتوسی، فرشید باقری، فرشید اسماعیلی (۸۲ ــ محسن کریمی)، گادوین منشا (۷۳ ــ طارق همام) و ایسما.

ترکیب العین: خالد عیسی، تونگو دومبیا، عامر عبدالرحمن، بندر الاحبابی، احمد برمان، محمد فائز، مهند سالم، محمد خلفان (۷۳ ــ مارکوس برگ)،‌ شیوتانی، رایان یسلم (۸۷ ــ خالد عبدالرحمن) و جمال ابراهیم.

داور: احمد ابوبکر

نیمه اول

دقیقه ۸: ارسال میلاد زکی‌پور روی سر گادوین منشا فرود آمد که ضربه سر او با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۱۹:  فرشید باقری پس از خطا روی تونگو دومبیا پشت محوطه جریمه استقلال، کارت زرد دریافت کرد.

دقیقه ۲۰: ضربه آزاد بندر الاحبابی با اختلاف از بالای دروازه آبی‌پوشان به بیرون رفت.

دقیقه ۲۱: خالد عیسی سنگربان العین، سانتر ایسما روی دروازه تیمش را با یک دست جمع کرد.

دقیقه ۲۳: عیسی سانتر پاتوسی از نقطه کرنر را موقتاً دفع کرد. در حالی که توپ به پژمان منتظری می‌رسید، مدافع استقلال پس از برخورد با یکی از بازیکنان العین روی زمین افتاد که آبی‌پوشان معتقد به خطای پنالتی بودند. توپ پس از برگشت به فرشید باقری رسید که ضربه محکم این بازیکن به صورت فائز برخورد کرد.

دقیقه ۲۸: جمال معروف پس از اینکه پشت محوطه جریمه استقلال صاحب توپ شد، چشمی را دریبل کرد و سپس به‌سمت دروازه استقلال شوت زد که این ضربه به تیر دروازه رحمتی برخورد کرد.

دقیقه ۳۲: سانتر پاتوسی روی دروازه العین روی سر گونکالوس فرود آمد که ضربه سر ایسما پس از برخورد به تیر دروازه، از محوطه جریمه العین دور شد.

دقیقه ۳۵: مهدی رحمتی، ضربه خطرناک رایان یسلم به‌سمت دروازه استقلال را به کرنر فرستاد و مانع گلزنی اماراتی‌ها شد.

دقیقه ۳۷: ضربه فرشید باقری با اختلاف از کنار دروازه العین به بیرون رفت.

دقیقه ۱+۴۵: پاتوسی پس از اینکه توپ را از مدافع العین گرفت، آن را به ایسما رساند که ضربه مهاجم سیه‌چرده آبی‌پوشان توسط مدافعان العین دفع شد.

نیمه دوم

دقیقه ۵۲: فرشید اسماعیلی پس از دریبل دو مدافع العین به‌سمت دروازه این تیم شلیک کرد که خالد اسماعیل ضربه اسماعیلی را راهی کرنر کرد.

دقیقه ۵۳: سانتر آیاندا پاتوسی از روی نقطه کرنر روی سر فرشید باقری فرود آمد که باقری دروازه العین را گشود.

دقیقه ۵۴: پاس رو به جلوی غفوری به فرشید باقری رسید و ضربه باقری را خالد اسماعیل مهار کرد تا از دبل هافبک آبی‌پوشان جلوگیری کند.

دقیقه ۵۷: ایسما پس از نفوذ به محوطه جریمه، پاس رو به بیرونی برای آبی‌پوشان مهیا کرد که برایان یسلم این توپ را دفع کرد.

دقیقه ۶۵: پاس در عمق فرشید اسماعیلی به منشا رسید و مهاجم نیجریه‌ای آبی‌ها در حالی که تک به تک با دروازه‌بان بود، توپ را نگه داشت. منشا سپس توپ را به ایسما رساند که شوت او با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۷۰: پس از اینکه یسلم روی منشا خطا کرد، فرشید اسماعیلی صاحب توپ شد و داور آوانتاژ داد. ضربه اسماعیلی اما با اختلافی فراوان از کنار دروازه العین به بیرون رفت.

دقیقه ۷۲: شوت خطرناک یسلم به دیواره کنار دروازه برخورد کرد و راهی به دروازه نیافت.

دقیقه ۷۶: شوت خطرناک طارق همام توسط خالد عیسی دفع شد.

دقیقه ۸۲: داور که معتقد بود فرشید اسماعیلی وقت تلف می‌کند، به او کارت زرد نشان داد.

دقیقه ۸۳: سانتر ایسما روی دروازه العین به‌خوبی روی پای همام فرود نیامد و شوت او به محسن کریمی رسید. ضربه محکم کریمی توسط خالد عیسی مهار شد.

دقیقه ۸۵: پس از سانتر یسلم روی دروازه استقلال، مدافعان آبی‌پوش توپ را برگرداندند و در نهایت شوت شیوتانی به گوشه دروازه استقلال رفت تا گل تساوی العین به‌ثمر برسد.

دقیقه ۱+۹۰: عامر عبدالرحمان با خطا روی بازیکن استقلال، کارت زرد گرفت.

دقیقه ۲+۹۰: سانتر پاتوسی از روی ضربه ایستگاهی به دانشگر رسید که وی دروازه العین را باز کرد، اما داور این گل را آفساید اعلام کرد.

جدول رده‌بندی گروه C لیگ قهرمانان آسیا

پایگاه خبر ججین

 

قعرنشینی شاگردان برانکو در گروه D + جدول

پرسپولیس در دومین بازی خود در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۱۹:۱۵ امروز (سه‌شنبه – به وقت ایران) در ورزشگاه جاسم بن حمد دوحه به مصاف السد رفت که  این دیدار با برتری یک بر صفر السد به پایان رسید. تنها گل السد توسط بغداد بونجاح در دقیقه ۵+۹۰ به ثمر رسید.

السد در این بازی با ترکیب؛ سعد الشیب، عبدالکریم حسن، طارق سلمان، پدرو میگوئل، حامد اسماعیل (۵۷ – بوعلام خوخی)، سالم الهاجری، وو یونگ (۷۷ – علی اسدالله)، گابی، اکرم عفیف، حسن الهیدوس و بغداد بونجاح راهی میدان شد.

ترکیب پرسپولیس را نیز علیرضا بیرانوند، مهدی شیری، شجاع خلیل‌زاده، سیدجلال حسینی (کاپیتان)، محمد نادری، کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی، بشار رسن (۲+۹۰ – سروش رفیعی)، مهدی ترابی (سیدمحمد حسینی – ۴+۹۰)، علی علیپور و ماریو بودیمیر (۸۳ – سیامک نعمتی)  تشکیل می‌دادند.

نیمه اول

دقیقه ۹: ترابی با یک حرکت عالی توپ را از بین پای مدافع السد رد کرد و با یک شوت محکم از داخل محوطه جریمه حریف می‌رفت دروازه الشیب را باز کند، اما توپ پس از برخورد به دست مدافع السد برگشت داده شد. در ادامه بشار و بودیمیر هم می‌توانستند ضربات برگشتی را به گل تبدیل کنند که در نهایت فقط یک کرنر نصیب نماینده کشورمان شد.

دقیقه ۱۳:عفیف با یک شوت خطرناک دروازه پرسپولیس را تهدید کرد، اما ضربه او از فاصله نزدیک از کنار تیرک عمودی دروازه‌ این تیم راهی اوت شد.

دقیقه ۱۵:احمد نوراللهی روی اوت دستی در محوطه شش‌قدم السد صاحب موقعیت ایده‌آل گلزنی شد، اما ضربه او را الشیب به کرنر فرستاد.

دقیقه ۲۸: حرکت در عمق علیپور روی پاس خوب نادری و ضربه عالی او از درون محوطه جریمه السد توسط الشیب راهی کرنر شد.

دقیقه ۳۳:اکرم عفیف با فرار از سمت راست خط دفاع پرسپولیس و دریبل سیدجلال توپ را روی دروازه سرخپوشان ارسال کرد که بیرانوند با خروج به موقع موفق به مهار آن شد.

دقیقه ۳۵: همکاری خیلی خوب بونجاح و عفیف در میان مدافعان پرسپولیس در نهایت با ضربه سر مهاجم الجزایری همراه شد که بیرانوند این توپ را مال خود کرد.

دقیقه ۳۷: داور اولین کارت زرد را به شجاع خلیل‌زاده نشان داد.

دقیقه ۴۱:علیپور این بار روی اوت دستی السدی‌ها توپ را از جلوی مدافع این تیم قاپید و به سرعت خودش را به محوطه جریمه السد رساند، اما ضربه نهایی را با بی‌دقتی به اوت زد.

دقیقه ۴۵: بونجاح روی یک ضربه ایستگاهی با ضربه سر دروازه پرسپولیس را باز کرد، اما کمک داور با بالا بردن پرچم خود اعلام آفساید کرد.

نیمه دوم

دقیقه ۴۹:شوت سنگین بازیکن تیم السد را بیرانوند در دو مرحله در اختیار گرفت.

دقیقه ۵۰:کار ترکیبی بازیکنان السد در محوطه جریمه به بغداد بونجاح رسید که ضربه محکم این بازیکن را بیرانوند با یک دست دور کرد.

دقیقه ۵۳: حرکت در عمق علیپور و پاس عرضی او به بودیمیر، این بازیکن را در موقعیت خوب گلزنی قرار داد، اما مهاجم کروات سرخپوشان با وجود چرخش خیلی خوبی که داشت ضربه‌اش از کنار دروازه راهی اوت شد.

دقیقه ۵۵:نوراللهی می‌توانست روی ضربه ایستگاهی بشار دروازه السد را باز کند که ضربه او از داخل شش‌قدم به بالای دروازه السد رفت.

دقیقه ۵۷: توپ‌ربایی عالی نوراللهی و ارسال تند و تیز او از جناح راست با ضربه سر بی‌دقت علیپور راهی اوت شد.

دقیقه ۵۸: حرکت در عرض بونجاح و ضربه عالی او از پشت محوطه جریمه پرسپولیس با عکس‌العمل خوب بیرانوند راهی کرنر شد.

دقیقه ۶۲: داور این بار به مهدی شیری اخطار داد.

دقیقه ۶۶: پاسخ خوب بودیمیر برای علیپور و حرکت در عمق وی با ضربه نه چندان با دقت او همراه شد تا پرسپولیس از این فرصت گلزنی خود هم بهره‌ای نبرد.

دقیقه ۶۷: الهیدوس قدر پاس خوب بونجاح را ندانست و ضربه‌اش که از داخل محوطه جریمه پرسپولیس زده شد، از روی دروازه این تیم به اوت رفت.

دقیقه ۷۲: ضربه محکم ترابی بسیار خطرناک از روی دروازه السد راهی اوت شد.

دقیقه ۷۸:بشار روی ضدحمله خطرناک می‌توانست دروازه السد را باز کند، اما تکل به موقع مدافع این تیم پرسپولیس را فقط صاحب کرنر کرد.

دقیقه ۸۷: علیپور در میانه میدان و پشت مدافعان السد صاحب توپ شد، اما تعلل بیش از اندازه وی در رسیدن به دروازه الشیب باعث شد مدافع حریف از راه رسیده و توپ او را بزند.

دقیقه ۸۹: داور به عفیف اکرم کارت زرد نشان داد.

دقیقه ۵+۹۰: عبدالکریم حسن روی ضربه ایستگاهی پشت مدافعان پرسپولیس توپ را با ضربه سر به بونجاح پاس داد و این بازیکن در موقعیت آفساید موفق به باز کردن دروازه بیرانوند شد. پرسپولیس در بازی نخست خود مقابل پاختاکور هم روی یک موقعیت مشکوک به آفساید گل خورده بود.

با نتایجی که در دیدارهای امروز گروه D لیگ قهرمانان رقم خورد، جدول این گروه به شکل زیر درآمد:
۱- پاختاکور ازبکستان ۴ امتیاز
۲- الاهلی عربستان ۳ امتیاز
۳- السد قطر ۳ امتیاز
۴- پرسپولیس یک امتیاز

جدول گروه D لیگ قهرمانان آسیا

پایگاه خبر ججین

 

 

 


 

 

 

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.