رضایی: شکست برجام نتیجه خوش‌بینی به غرب بود/ تحول در مجلس باید اوضاع را به نفع مردم تغییر دهد

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: تغییر در مجلس باید راهبردی و دارای یک نقطه عطف باشد تا اوضاع به نفع ملت تغییر کند، اگر نهضت تغییر را ایجاد نکنیم، قطعا شاهد ایجاد روندی به نفع دشمن خواهیم بود.

کد خبر : 109802
تاریخ انتشار : جمعه 29 آذر 1398 - 16:34

 

به گزارش پایگاه خبری “ججین” به نقل از خبرگزاری تسنیم، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام که به عنوان میهمان مدعو در همایش مسئولان استانی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب حاضر شده بود، تشکیل مجلسی انقلابی و جهادی را لازمه شرایط فعلی کشور خواند و گفت: در حال حاضر کشور با دو پدیده داخلی و خارجی مواجه است که باید با آن مبارزه کند؛ یک  گروه که تلاش می‌کنند حرکت انقلاب را از ریل اصلی آن خارج کنند و دیگری دشمن خارجی که تلاش می‌کند انقلاب ما را از پای در آورد.

وی با اشاره به موضوع برجام و مذاکرات پیرامون آن گفت: نباید شکست در برجام را  در کارنامه  یک دولت؛ بلکه برجام محصول یک اندیشه و تفکر غلط  در اداره کشور دانست.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به عدم استفاده آمریکا از اِعمال قدرت سخت و نرم علیه ایران در دوره جدید و رفتن به سمت راهبردی جدید برای دشمنی با ایران، گفت: آمریکا فهمیده است که به جای جنگ سخت باید وارد مراحل جدیدی مانند تحریم مالی، حملات سایبری و‌ حمایت از اپوزیسیون داخلی علیه ایران شود.

رضایی با اشاره به موضوع FATF و مسائل پیرامون آن اظهار داشت: این موضوع یکی از دوگانه‌هایی است که تلاش می‌کنند از آن علیه نیروهای انقلاب  استفاده کنند، متأسفانه عده‌ای در کشور حاضر شده‌اند به خود و کشورشان زخم بزنند ولی نگذارند که نیروهای انقلابی وارد مجلس شوند.

وی با تأکید بر اینکه ایران از ۴۱ توصیه، ۳۹ توصیه FATF  را اجرا کرده استT ادامه داد: آنها از این ۳۹ توصیه، ۵ مورد را قبول کردند، ۱۱ مورد را تا حدی قابل قبول دانستند و درباره الباقی نیز گفته‌اند که باید آنها را مورد بحث و بررسی قرار دهیم و ‌بارها اعلام کرده‌اند که ایران در حال پیشرفت است، حال چه اتفاقی افتاده است که دوماه مانده به انتخابات شروع به جار و جنجال می‌کنند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه برخی در این چهل سال تلاش می‌کنند که ریل انقلاب را تغییر دهند، اظهار داشت: دشمنان خارجی ما از تاکتیک‌ تحریم، حملات سایبری و حمایت از اپوزیسیون داخلی با سرمایه‌گذاری گسترده، استفاده می‌کنند، همین مسئله تشکیل مجلسی کارآمد و انقلابی و مردمی برای ریل‌گذاری درست در مسیر انقلاب را ضروری خواهد کرد.

رضایی در پایان این بخش از اظهاراتش، با تأکید بر لزوم تشکیل مجلسی انقلابی، اضافه کرد: برای رسیدن به این مهم باید از خودمحوری پرهیز کرده و با صداقت صحبت کنیم، در شرایط فعلی باید همه نیروهای انقلابی وارد صحنه شده و رأی مردم را جذب کنند تا مجلسی مردمی و کارآمد بر محور انقلاب تشکیل شود.

وی در ادامه با تأکید بر لزوم تغییر و تحول در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: به دلیل وجود فرصت‌های بی‌نظیر در مسیر انقلاب و در همزمانی آن با مشکلات کشور، جامعه ما نیازمند یک تغییر است که می‌توان از آن به عنوان خیزش و جنبش و یا حتی یک نهضت  یاد کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه دشمنان ما بعد از چهل سال دشمنی، در حال حاضر منتظر رسیدن به نتیجه دلخواه خود هستند، ادامه داد: فشارها و‌ برخی روش‌های مدیریتی باعث شده جامعه نیز تشنه یک تغییر باشد.

رضایی اضافه کرد: این تغییر در مجلس باید راهبردی و دارای یک نقطه عطف باشد تا اوضاع به نفع ملت تغییر کند، اگر نهضت تغییر را ایجاد نکنیم، قطعا شاهد ایجاد روندی به نفع دشمن خواهیم بود.

وی با بیان اینکه در این تغییر اساسی راه و‌ روش ما و‌ دشمن با یکدیگر فرق دارد، افزود: کار ما سخت‌تر و حساس‌تر است، چراکه باید هم دستاوردهای انقلاب و گذشته را حفظ کنیم و هم‌ یک گام به جلو برداریم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: ما تغییر را در چارچوب انقلاب می‌‌خواهیم، اما آنها می‌خواهند انقلاب و‌ دستاوردهای آن را تغییر دهند، ما در چارچوب ولایت‌فقیه می‌خواهیم در وضعیت کشور تغییر ایجاد کنیم، اما آنها به دنبال تشکیل ولایت آمریکایی و تغییر در چارچوب آن هستند.

رضایی، انقلاب مشروطه، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را یک نقطه عطف و زمینه تغییر و ابتکار راهبردی دانست و گفت: جریان و جبهه انقلاب، باید راه خود را از سر بگیرد و سابقه این نقاط عطفی مانند دفاع مقدس و انقلاب اسلامی، تجربه‌های زیادی را به همراه داشته است.

وی با تأکید بر اینکه این تغییر آغاز شده است، آغاز حرکت و تغییر در راستای گام دوم انقلاب را، تغییر و تحول در قوه‌قضاییه دانست و گفت: مبارزه با فساد سرآغاز تغییر است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: برخی می‌گویند مجلس باید سرآغاز یک‌ حرکت جدید باشد، اما باید بدانند این حرکت مدتی است آغاز شده و اقدامات قوه‌قضاییه  اولین گام این تغییر بزرگ بود و حالا تشکیل یک مجلس کارآمد گام دوم این تغییر است.

رضایی با اشاره به عملکرد مجلس در چهار سال گذشته اظهار داشت: با نگاهی به این عملکرد مجلس فعلی مشخص می‌شود که باید به فکر تشکیل مجلسی باشیم که بتواند گام دوم تغییر را بردارد، قطعا در چهار سال آینده نیز تحریم، سیل نقدینگی، کسری بودجه، عدم کنترل بر فضای مجازی، مشکلات محیط زیستی و فرهنگی و حتی تهدیدات منطقه‌ای را نیز خواهیم داشت که باید برای آن تدبیر کنیم.

وی ادامه داد: کسری بودجه دولت، از هم‌اکنون آغاز شده و متأسفانه شاهد هستیم که حاشیه‌نشینی در کشور گسترش یافته و کنترل فضای مجازی نیز از دست مسئولان خارج شده است که چنین مواردی باید در مجلس مدیریت شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، جوانگرایی را شرط لازم به نتیجه رسیدن اهداف گام دوم انقلاب دانست و افزود: مدیریت جهادی و انقلابی، حضور جوان‌ها را طلب می‌کند، اما صرفا جوان‌گرایی بدون حضور افراد دارای تجربه قطعا آسیب‌هایی را خواهد داشت.

رضایی، بازخوانی گفتمان ولایت‌فقیه را کلید و لازمه تحقق اهداف انقلاب اسلامی خواند و گفت: جمهوری اسلامی، دفاع مقدس و همه پیشرفت‌ها، محصول ولایت‌فقیه است و بازسازی این مکتب نیز باید از نیروهای انقلاب شروع شود.

وی همچنین با تأکید بر اهمیت وجود پیوستگی میان رهبری و  رده‌های مدیریتی تصریح کرد: این پیوستگی باید میان همه اجزای حکومت از بالاترین نقطه تا پایین‌ترین نقطه تداوم داشته باشد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام  در پایان تقویب عملکرد و مدیریت جهادی در کنار تبعیت از الگوی ولایت‌فقیه را لازمه برون‌رفت از شرایط فعلی کشور خواند و خاطرنشان کرد: ما با یک ‌نظام و سامانه در ارتباط هستیم که در رأس آن ولی‌فقیه است و جنس ارتباط و افراد نیز باید مردمی وجهادی باشد، عمل جهادی و انقلابی باید با پیوستگی دینی و اخلاقی باشد.

 


 

 

 

برچسب ها : ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.