رئیسی: ایران ۴۳ سال است آزاد شده و به اسارت در نمی‌آید/ دمیدن در آتش اغتشاش و ناامنی خدمت به آمریکاست

رئیس‌جمهور در مراسم ۱۳ آبان خطاب به بایدن گفت: ایران ۴۳ سال قبل آزاد شد و مصمم است به اسارت شما درنیاید. ما هرگز گاو شیرده نخواهیم شد.

کد خبر : 143118
تاریخ انتشار : جمعه 13 آبان 1401 - 12:54

 

به گزارش پایگاه خبری “ججین” به نقل از خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله رئیسی رئیس‌جمهوری صبح امروز در مراسم روز ۱۳ آبان ۱۴۰۱  که روبروی لانه جاسوسی (سفارت سابق آمریکا در تهران) برگزار شد، اظهار داشت: فرعون هم به شخص و هم به روحیه‌ای که می‌گویند که انسان از یک سیئه اخلاقی برخوردار شود که فقط خود را ببیند و به خود بیاندیشد، ولو به اینکه منافع انسان‌های بسیاری در خطر قرار بگیرد و انسان‌های بسیاری از بین بروند.  ائمه اطهار و قرآن کریم هشدار دادند که مراقب باشید دچار خود بزرگ‌بینی نشوید. این خطر موجب سقوط فرد و جامعه می‌شود و امروز نماد استکبار، نظام سلطه‌ی حاکم بر آمریکاست.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه امام خمینی (ره)، آمریکا را شیطان بزرگ نامید، گفت: آمریکا برای اینکه به منافع خودش برسد، حاضر است بسیاری از مردم را از بین ببرد و منافع آن‌ها را به خطر بیاندازد.

رئیسی خاطرنشان کرد: ملت بزرگ ایران با انقلاب شکوهمندش مبارزه با استکبار و استبداد را در دستور کارش قرار داد. در ۲۲ بهمن ۵۷ به حرکت رژیم استبدادگر پهلوی پایان داد. حرکت بصیر دانشجویان در آبان ۵۸ جریان مبارزه با استکبار (استعمار خارجی) کامل کرد.

وی روز مبارزه با استکبار جهانی را نماد اقتدار و مظلومیت مردم ایران دانست و عنوان کرد: در این روز باید ابعاد حرکت فرعونی و استکباری مستکبرین تبیین شود. توطئه‌ها و فتنه‌های مستکبرین باید روشن شود؛ می‌خواهند بین ملت‌ها تفرقه‌اکنی کنند تا به سلطه خودشان ادامه بدهند.

رئیس‌جمهور با اشاره به اقدامات تروریستی و جنایتی آمریکا گفت: آمریکا در بیش از ۳۰۰ جنگ در عالم حضور داشته است. آمریکا در ۶۲ کشور کودتا انجام داد. آمریکا در پرتلفات‌ترین جنگ‌ها افغانستان، عراق و ویتنام نقش اول را داشته است. دخالت‌های نظامی این کشور در کشورها به نام مبارزه با تروریسم و آزاد کردن ملت‌ها. بنیان‌گذاری گروه‌های تکفیری و حامی آن‌ها در عالم و کشورهای منطقه بوده است. حمایت از جریان‌های تجزیه‌طلب و تروریست. به راه انداختن نظام‌های تحریمی علیه کشورهای مستقل به ویژه در ایران اسلامی.

وی روحیه آمریکا را استکباری و سلطه‌گری خواند و گفت: آمریکا می‌خواهد کشورها گاو شیرده برای او باشند. در میان همه این جنایت‌ها خودشان را به عنوان طرفدار آزادی و حقوق انسان معرفی می‌کنند؛ کجای عالم از شما می‌پذیرد که خودتان بنیان‌گذار داعش بودید و در عالم جنایت می‌کند. نتیجه حضور دو دهه آمریکا در افغانستان جز جنایت و خون‌ریزی چه بود؟ اقدامات آمریکا پیش‌روی همه است.

رئیسی با بیان اینکه چند ساعت قبل مطلع شدم رئیس‌جمهور آمریکا جمله‌ای بر زبان رانده، شاید از حواس پرتی که دارد باشد و ایشان گفته است که ما بنا به آزاد کردن ایران داریم، گفت: ایران ۴۳ سال قبل آزاد شد و مصمم است به اسارت شما درنیاید. ما هرگز گاو شیرده نخواهیم شد. ملت ایران بارها مواضع خود را اعلام کرده است؛ امروز دهه هشتادی‌ها و دهه‌ نودی‌ها هم همین نگاه را دارند.

رئیس‌جمهور ادامه داد: به برخی افراد گول‌خورده و خائن نگاه نکنید. ملت بزرگ ایران سخنش همین است و بارها اعلام کرده است. جمهوری اسلامی ایران علی‌رغم همه تحریم‌ها مسیر پیشرفت را طی می‌کند. کشوری که شما سیم خاردار به رزمندگانش نمی‌دادید، یکی از تولیدکنندگان در صنایع هسته‌ای و دفاعی است.

وی در ادامه با اشاره به دیدار خود با دبیرکل سازمان ملل و عذرخواهی وی مبنی بر عدم رفع تحریم‌ها گفت: به دبیرکل گفتم که امروز ۶ واکسن در ایران تولید می‌شود و به صادرکننده واکسن تبدیل شده‌ایم.

رئیس‌جمهوری خاطرنشان کرد: در صنعت فضایی، در صنایع مختلف و سایبر جوانان ایرانی حرف برتر در منطقه و جهان دارند.

وی خطاب به آمریکا تاکید کرد: با تهدیدهای شما متوقف نخواهیم شد. حرکت قطار ملت ایران متوقف نمی‌شود. شما به دنبال کُند کردن حرکت پرشتاب این قطار هستید؛ اما زهی خیال باطل. امروز آمریکایی‌ها می‌بینند که کشور پیشرفت می‌کند. ما تولید و صادرات داریم. می‌خواستند صادرات نفت را به صفر برسانند. می‌خواستند تولید را در کشور به صفر برسانند. می‌خواستند ایران را منزوی کنند. اما همه می‌دانند که حضور ایران در منطقه تعیین‌کننده است. هیچ معادله‌ای در منطقه بدون حضور ایران رقم نخواهد خورد. آمریکایی‌ها این را خوب می‌دانند.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها داعش را ایجاد کردند، به جان مردم مسلمان انداختند، قتل، کشتار و خون‌ریزی به راه انداختند، اما ایران اسلامی برای حفظ منطقه از حضور دست‌نشاندگان آمریکا حرکت کرد و حاج قاسم سلیمانی نماد مبارزه با تروریست در عالم شد.

وی خطاب به مردم، جوانان و دانشجویان گفت: دشمن وحدت و انسجام ملی ما را هدف قرار داده است. دشمن علم و دانش را هدف قرار داده است. آن‌ها جایگاه برتر علمی ایران و فناورانه کشور را هدف قرار داده‌اند.

رئیسی بیان داشت: آمریکایی‌ها تصور کردند می‌توانند مانند آنچه در سوریه و لیبی اجرا کردند، اینجا هم اجرا کنند. شما می‌‌خواهید چند بار ایران را تجربه کنید؟ چرا از تجربه‌ها درس نمی‌گیرید؟ ملت بزرگ ایران در برابر شما سر فرو نخواهد آورد. به آنچه به اسم آزادی فکر می‌کنید، چه بر سر ملت‌های افغانستان و عراق درآوردید؟

وی در ادامه با اشاره به دیدار خود با دبیرکل سازمان ملل و عذرخواهی وی مبنی بر عدم رفع تحریم‌ها در مورد کرونا گفت: به دبیرکل گفتم که امروز ۶ واکسن در ایران تولید می‌شود و از واردکننده به صادرکننده واکسن در جهان تبدیل شده‌ایم.

رئیس‌جمهوری خاطرنشان کرد: در صنعت فضایی، در صنایع مختلف، در حوزه سایبر جوانان برومند ایرانی حرف برتر در منطقه و جهان دارند.

وی خطاب به آمریکا تاکید کرد: با تحریم‌ها و تهدیدهای شما متوقف نخواهیم شد. حرکت قطار ملت ایران متوقف نمی‌شود. شما به دنبال کُند کردن حرکت پرشتاب این قطار هستید؛ اما زهی خیال باطل.

رئیسی در ادامه گفت: امروز آمریکایی‌ها می‌بینند که کشور پیشرفت می‌کند. ما تولید و صادرات داریم. می‌خواستند صادرات نفت را به صفر برسانند. می‌خواستند تولید را در کشور به صفر برسانند. می‌خواستند ایران را منزوی کنند. اما همه می‌دانند که حضور ایران در منطقه تعیین‌کننده است. هیچ معادله‌ای در منطقه بدون حضور ایران رقم نخواهد خورد. آمریکایی‌ها این را خوب می‌دانند.

وی خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها داعش را ایجاد کردند، به جان مردم مسلمان انداختند، قتل، کشتار و خون‌ریزی به راه انداختند، اما ایران اسلامی برای حفظ منطقه از حضور دست‌نشاندگان آمریکا حرکت کرد و حاج قاسم سلیمانی نماد مبارزه با تروریست در عالم شد.

وی خطاب به مردم، جوانان و دانشجویان گفت: دشمن وحدت و انسجام ملی ما را هدف قرار داده است. اقوام، کردهای عزیز، بلوچ‌های گرامی، لر، ترک، فارس، ترکمن و عرب همه بدانند که امروز انسجام و وحدت ملی را آمریکایی‌ها و دشمنان انقلاب اسلامی هدف قرار داده‌اند. دشمن علم و دانش را هدف قرار داده است. دشمن کسب علم و دانش در دانشگاه‌های ما، جایگاه برتر علمی ایران و فناورانه کشور را هدف قرار داده‌ است. آمریکا و دشمنان انقلاب اسلامی، پیشرفت و امید را هدف قرار داده‌اند. امنیت، آرامش و اقتدار را هدف قرار داده‌اند. آرامش در بازار و اقتصاد هدف دشمن است. جان انسان‌ها به‌ویژه انسان‌های ارزشمندی که حاضرند برای نظام خطرپذیری داشته باشند، هدف قرار داده است. در این عرصه باید هوشیاری و بصیرت داشت؛ آن امری که رهبری همه ما را مخاطب قرار دادند. فرمودند مراقب باشید چراکه دشمن می‌خواهد داشته‌های ما را که بسیار است و از همه مهمتر اعتماد به نفس است، هدف قرار دهد.

وی اضافه کرد: ما گفتیم زندگی مردم را به لبخند و اخم دیگران بند نمی‌‌کنیم؛ این مورد هدف دشمن است. دشمن نمی‌خواهد ما روی پای خودمان بایستیم. استقلال در کشاورزی و صنعت و در حوزه علم و فناوری را نمی‌خواهد.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: امروز هرکس در هرکجای این کشور نسبت به اغتشاش، آشوب، بلوا و ناآرامی بدمد، بداند یا نداند، بخواهد یا نخواهد در جهت راهبرد آمریکایی‌ها و دشمن حرکت کرده است.

وی ادامه داد: هرکس در جهت ایجاد آرامش و امنیت، تولید، پیشرفت، کسب علم و دانش، رونق تحصیل گام بردارد. هرکس در جهت شتاب هرچه بیشتر این قطار پرشتاب کشور گام بردارد، در راهبرد جمهوری اسلامی حرکت کرده است؛ دوگانه امروز ما این است. هرکس در جهت ناامنی و اغتشاش گام بردارد، کوچکترین هم باشد بداند که در جهت خواست دشمنان انقلاب اسلامی گام برداشته است.

رئیس‌جمهوری پس از سر دادن شعارهایی مبنی بر محکومیت فتنه‌گران گفت: امروز همه باید بدانند که انقلاب اسلامی پیشرفت‌های بسیاری داشته است. نظام جمهوری اسلامی به برکت ایثار شهدا، جانبازان، خانواده‌های شهدا و انقلابیون و کسانی که نامی از آن‌ها برده نمی‌شود و گمنام هستند، مقتدر است. قدرت ما به موشک و صنایع نظامی است، اما فقط این نیست. قدرت اصلی ما به حضور مردم در راهپیمایی روز ۱۳ آبان است.

رئیسی همچنین بیان داشت: آمریکایی‌ها تصور کردند می‌توانند نسخه برخی از کشورها مانند آنچه در سوریه و لیبی اجرا کردند، اینجا هم اجرا کنند. شما می‌‌خواهید چند بار ایران را تجربه کنید؟ چرا از تجربه‌ها درس نمی‌گیرید؟ ملت بزرگ ایران در مقابل شما سر فرو نخواهد آورد.

وی ادامه داد: به آنچه به اسم آزادی فکر می‌کنید، بر سر مردم افغانستان، عراق و سوریه چه آوردید؟ به اسم آزادی و مبارزه با تروریست‌ها، ملت‌ها را به اسارت درآوردید. ملت بزرگ ایران با خون شهدا آزاد شده و هرگز به اسارت درنخواهد آمد.

 


 

برچسب ها : ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.