جزئیات فیلم‌های شبکه چهار در نوروز ۹۹

ایام نوروز ۹۹ شبکه چهار سیما ۱۶ فیلم برتر سینمای ایران و جهان را برای مخاطبان پخش می‌کند.

کد خبر : 113593
تاریخ انتشار : چهارشنبه 21 اسفند 1398 - 7:38

 

به گزارش پایگاه خبری “ججین” به نقل از خبرگزاری ایلنا، واحد تامین برنامه شبکه چهار سیما برای نوروز ۹۹، حدود ۱۶ فیلم از آثار برتر سینمای ایران و جهان را در ژانرهای کمدی، خانوادگی، حادثه‌ای، علمی و تخیلی و… به مخاطبان عرضه می‌کند. ترتیب پخش فیلم‌ها و ساعت پخش آن در خبرهای تکمیلی تر اعلام می‌شود. در ادامه اطلاعات و خلاصه فیلم‌های نورورزی شبکه چهار سیما آمده است.

«بر سر دروازه ابدیت»

«بر سر دروازه ابدیت» به کارگردانی جولیان اشنابل محصول ۲۰۱۸، ایرلند، سوئیس، انگلستان، فرانسه و آمریکا است. خلاصه داستان: ونسان نقاشی هلندی ست که با حمایت مالی برادرش در پاریس به نقاشی مشغول است اما توجه زیادی به آثار او نشده است. ونسان تصمیم می‌گیرد به یک روستا در جنوب فراسه برود ولی ذهن پریشان و کارهای غیرعادی او باعث می‌شود به یک مرکز نگهداری از بیماران روانی فرستاده شود. ونسان بعد از مدتی از آنجا ترخیص می‌شود و در همین دهکده و تنها در مدت ۶۸ روز بهترین آثار عمر خود را نقاشی می‌کند. ویلیام دافو و اسکار آیزاک در این فیلم ایفای نقش کرده اند.

«سکوت»

«سکوت» به کارگردانی جان آر لئونتی محصول ۲۰۱۹ آلمان و آمریکا است. در خلاصه داستان این فیلم علمی تخیلی آمده است: دانشمندان در حین کارهای تحقیقاتی در یک غار باستانی باعث آزادی موجودات ماقبل تاریخ می‌شوند. الی دختری نوجوان چند سال قبل شنوایی خود را از دست داده و به زبان اشاره سخن می‌گوید. در پی حمله خفاش‌های گوشتخوار بزرگ به شهر، تصمیم می‌گیرند خود را به یک منطقه امن برسانند. این موجودات مهاجم نسبت به صدا حساس هستند و با کوچترین صدایی می‌توانند به قربانی خود حمله ور شوند. آنها باید در سکوت کامل به دنبال راه نجاتی برای خود باشند. استنلی توچی و کرنان شیپکا در این فیلم ایفای نقش کرده اند.

«تالکین»

«تالکین» به کارگردانی دومه کاروکسکی محصول ۲۰۱۹ آکریکا است. در خلاصه این فیلم درام – جنگی آمده است: زندگینامه پروفسور انگلیسی جی. آر. آر. تالکین، نویسنده هابیت و ارباب حلقه‌ها، جان تالکین  جوان، بعد از فوت پدر و مادرش به همراه برادر کوچکترش به یک خانواده و زنی میانسال سپرده می‌شود. جان وارد دانشگاه می‌شود اما امکان گرفتن بورسیه را ندارد و قرار است از دانشگاه خارج شود. تا اینکه یکی از اساتید دانشگاه با نوشته‌های تالکین آشنا می‌شود. این استاد متوجه می‌شود تالکین برای شخصیت‌های خیالی داستانی که خود نوشته است یک زبان عجیب و غریب اما کاملا علمی اختراع کرده است. این شخصیت‌های خیالی همان هابیت‌ها هستند که بعدا تالکین به طور کامل داستانی در مورد آنها می‌نویسد. نیکلاس هولت-  وی لی کالینز در این فیلم ایفای نقش کرده اند.

«جنگ جریان»

«جنگ جریان» به کارگردانی آلفونسو گومز ریخون محصول ۲۰۱۷ آمریکا است. در خلاصه این فیلم تاریخی آمده است: داستان فیلم رقابت بین دو تن از برترین و نابغه‌ترین مخترعان جهان یعنی توماس ادیسون و جرج وستینگهاوس و تلاش‌های تسلا برای گسترش جریان برق در مناطق مختلف است. ادیسون با کمک تسلا به دنبال گسترش برقی بدون خطر هستند اما رقیب او وستینگهاوس به دنبال ارایه برقی ارزان است. ادیسون که تجارت و جنگ جریان برق را به رقیبش باخته است. از پشت صحنه با کمک چند روزنامه نگار تلاش می‌کند به همه ثابت کند برق وستینگهاوس کشنده است. حتی ادیسون برای اثبات حرفش و بر خلاف میل باطنی اش به ساخت صندلی اعدام برای بهره گیری در زندان و با جریان برق وستینگهاوس کمک می‌کند به شرط آنکه نامش مخفی بماند اما… بندیکت کامبریج – مایکل شنون ونیکولاس هولت در این فیلم ایفای نقش کرده اند.

«ادموند»

«ادموند» به کارگردانی الکسی میشالیک محصول ۲۰۱۸ فرانسه و بلژیک است. در خلاصه این فیلم تاریخی آمده است: دسامبر ۱۹۸۷، پاریس (ادموند روستاند) نویسنده نمایش نامه‌های نه چندان موفق، هنوز به سن ۳۰ سالگی نرسیده اما همسر و دو فرزند دارد که باید از پس هزینه‌های آنها بر بیاید او چاره‌ای ندارد هر طور شده یک نمایش نامه پرفروش بنویسد. تا اینکه در عین نا امیدی، ناگهان یک هنرپیشه معروف که دو سرمایه گذار دارد، یک پیشنهاد شگفت‌انگیز به ادموند می‌دهد…توماس سولیورس- الکسی میشالیک و اولیور گوآرمت در این فیلم ایفای نقش کرده اند.

«تصنیف باستر اسکراگز»

«تصنیف باستر اسکراگز» به کارگردانی برادران کوئن محصول ۲۰۱۸ آمریکا است. این فیلم شامل روایت ۶ داستان کوتاه است: در اولین داستان یک قانون شکن مردم گریز به نام باستر اسکراگز که فکر می‌کند بهترین هفت تیر کش منطقه است، بعد از درگیری لفظی در یک کافه درگیر دوئل شده و در نهایت کشته می‌شود. در داستان دوم یک کابوی جوان در راه سرقت از یک بانک توسط بانکدار مضروب و بی هوش شده و سپس دادگاهی و به اعدام محکوم می‌شود و علیرغم فرار از این مخمصه خیلی زود به جرم دیگری اعدام می‌شود. تیم بلیک نیلسون- لیام نیسون- جیمز فرانکو و تام ویتس در این فیلم ایفای نقش می‌کنند.

«نجات لنینگراد»

«نجات لنینگراد» به کارگردانی الکسی کوزلوف محصول ۲۰۱۹ روسیه است. در خلاصه داستان این فیلم درام جنگی آمده است: پاییز سال ۱۹۴۱، لنینگراد در جنگ جهانی دوم در محاصره است. قرار است ارتش روسیه مردم را با کشتی و لنج‌های باقی مانده از شهر خارج کنند اما آلمان‌ها نمی‌خواهند کسی زنده از لنینگراد فرار کند. مریا ملنیکووا، بوریس شرباکوف و  جلامسکی در این فیلم ایفای نقش می‌کنند.

«۱۹۱۷»

«۱۹۱۷» به کارگردانی سم مندس محصول ۲۰۱۹ انگلستان است. در خلاصه داستان آمده است، جنگ جهانی اول ششم آوریل ۱۹۱۷. هنگامی که ۱۶۰۰ سرباز و افسر در یک هنگ خود را برای حمله به نیروهای آلمانی آماده می‌کنند، دو سرباز وظیفه دارند در کمترین زمان خود را به آنها و خط مقدم برسانند و از حمله نیروهای خودی جلوگیری کنند چون عقب نشینی آلمان‌ها یک تله است و نیروهای آلمانی برای در هم کوبیدن این حمله کمین کرده اند. دو سرباز به راه می‌افتند و به دل خط می‌زنند در بین راه یکی از آنها در حالی که می‌خواهد به خلبان آلمانی کمک کند، کشته می‌شود ولی سرباز دیگر… جرج مکای- دین چالز چیمن – بندیکت کامبریج و کالین فرث در این فیلم ایفای نقش می‌کنند.

«پیغام رسان»

«پیغام رسان» به کارگردانی ولادیسمشو پاسیکووسکی محصول ۲۰۱۹ لهستان است. در خلاصه داستان این فیلم تاریخی-جنگی آمده است: ژان نواک افسر ارتش لهستان است که در انگلیس بسر می‌برد. او در اواخر جنگ جهانی دوم مامور می‌شود به لهستان بازگشته و هسته‌های مقاومت را شکل دهد. او در باز گشت در می‌یابد که جاسوس‌های آلمانی در تشکیلات مقاومت نفوذ کرده اند و به دنبال کشتن وی و نابودی هسته مقاومت هستند اما ژان با یافتن جاسوس راه را برای سازماندهی نیروها هموار کرده و در نهایت با نیروهای خودی به جنگ شهری با آلمانی‌ها پرداخته و آنها را مجبور به عقب نشینی می‌کند. بردلی جیمز و فیلیپه تلوکینسکی در این فیلم ایفای نقش می‌کنند.

«شهر دروغ ها»

«شهر دروغ ها» به کارگردانی برد فورمن محصول ۲۰۱۸ انگلستان، آمریکااست. در خلاصه داستان این فیلک جنایی، پلیسی آمده است: بیست سال پیش در لس آنجلس دو خواننده سیاه پوست، معروف به بیگی و توپک شکور با اندکی فاصله به قتل می‌رسند. راسل پول مامور این پرونده هر چقدر جلوتر می‌رود متوجه می‌شود مدارک و شواهد توسط پلیس‌های فاسد لس آنجلس از بین رفته اند. او در می‌یابد پلیس‌ها در روزهای استراحت خود برای گروه‌های خلاف و کازینوها به عنوان مامور حفاظت کار می‌کنند و این قتل‌ها با نظارت و یا در شیفت کاری آنها انجام شده و به همین دلیل به راحتی مدارک و شواهد را پاک کرده اند. از طرفی روسای پلیس لس آنجلس هم علاقه‌ای ندارند این مسائل مطرح شوند بنابراین پرونده را از راسل می‌گیرند… جانی دپ و  فورست ویتاکر در این فیلم ایفای نقش می‌کنند.

«به سوی ستارگان»

«به سوی ستارگان» به کارگردانی جیمز گری محصول ۲۰۱۹ آمریکا و چین است.

در خلاصه داستان این فیلم علمی و تخیلی آمده است: فضانوردی به نام (روی مک براید) قرار است در یک ماموریت خطرناک برای جستجوی پدرش به فضا برود. پدر (روی) دو دهه پیش در یک سفر یک طرفه برای یافتن حیات به سوی سیاره نپتون رفته است. اما او و همراهانشان دیگر بر نمی‌گردند ؛ پس از دو دهه ، نوسانات و انرژی خطرناکی به زمین می‌رسد که دانشمندان معتقدند از سوی سیاره نپتون و  از فضاپیمای پدر روی ارسال شده است. این نوسانات ناگهانی انرژی ممکن است زمین را نابود کند.. برد پیت و تامی لی جونز در این فیلم ایفای نقش می‌کنند.

«اسب‌های سرکش»

«اسب‌های سرکش» به کارگردانی لورا د کلرمون تونر محصول ۲۰۱۹ فرانسه و بلژیک است.

در خلاصه داستان این فیلم علمی و تخیلی آمده است، رومن کولمن یک مجرم سابقه دار و خشن است که به دلیل اعمال خشونت نسبت به خانواده اش در زندان به سر می‌برد. او  و چندین مجرم دیگر قرار است در یک مزرعه رام کردن اسب‌های وحشی شروع به کار کنند. کلمن به این کار توجه نشان می‌دهد و قرار است یک اسب بسیار وحشی و رام نشدنی را رام کند.  او رفته رفته موفق می‌شود به این اسب سرکش نزدیک شود و در نهایت از او سواری بگیرد.

ماتیاس اسخونارتس و بروس درن در این فیلم ایفای نقش می‌کنند.

«من مادرم»

«من مادرم» به کارگردانی گرانت اسپوتور محصول ۲۰۱۹ استرالیا است.

در خلاصه داستان این فیلم علمی و تخیلی آمده است: در آینده‌ای دور نوع بشر در یک جنگ بزرگ با ربات‌ها نابود شده و یک ربات که هوش مصنوعی دارد در تاسیساتی زیر زمینی به همراه یک دختر نوجوان و یک نوزاد تازه متولد شده زندگی می‌کنند. این ربات تعداد بی شماری جنین انسان را در این آزمایشگاه نگهداری می‌کند، او می‌خواهد نسل ویژه‌ای از انسان‌ها را تربیت کند چون معتقد است انسان باعث نابودی زمین و ارزش‌های انسانی شده است. این ربات هر جنین و هر بچه‌ای که با استاندردهایش منطبق نباشد را از بین می‌برد. تا اینکه روزی زنی از بیرون وارد این آزمایشگاه مخفی می‌شود و به دختر نوجوان می‌گوید که او در یک معدن کار می‌کند و انسان‌ها بیرون از این آزمایشگاه در حال زندگی هستند. هیلاری سوانک و رز بیرن در این فیلم ایفای نقش می‌کنند.

«دانکرک»

«دانکرک» به کارگردانی کریستوفر نولان محصول ۲۰۱۷ انگلیس- سویس – فرانسه و آمریکا است.

در خلاصه داستان این فیلم تاریخی- جنگی آمده است: ۱۹۴۰ جنگ جهانی دوم، سربازان انگلیس، کانادا، بلژیک و فرانسه در سواحل دانکرک توسط ارتش نازی آلمان‌ها محاصره شده‌اند. احتمال یک قتل عام بزرگ وجود دارد. لذا سربازان محاصره شده را هر طور شده باید توسط کشتی و قایق از منطقه خارج کرد. اما هواپیماهای آلمانی هر جنبنده‌ای را بر روی ساحل می‌زنند. این فیلم داستان تلاش این سربازها و فرماندهانشان برای فرار از سواحل دانکرک است.

تام هاردی- فیون وایتهد-تام گلین کارنی-جک لودن و هری استایلز در این فیلم ایفای نقش می‌کنند.

تعدادی فیلم سینمایی ایرانی نیز به این لیست اضافه و اعلام خواهد شد.


 

 

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.