تساوی آلمان و اسپانیا در فینال زودرس/ خداحافظی زودهنگام کانادا با جام جهانی

دیدار اسپانیا و آلمان در جام جهانی ۲۰۲۲ با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

کد خبر : 212005
تاریخ انتشار : یکشنبه 6 آذر 1401 - 21:07

 

به گزارش پایگاه خبری “ججین” به نقل از ایسنا، در دیدار دوم مرحله گروهی گروه E جام جهانی قطر، دو تیم اسپانیا و آلمان برابر هم به میدان رفتند که گزارش این دیدار را در زیر می‌خوانید:

اسپانیا یک – آلمان یک
داور: دنی ماکیله (هلند)
ورزشگاه: البیت شهر الخور
گل: آلوارو موراتا برای اسپانیا و فولکروگ برای آلمان
کارت زرد: تیلو کرر، لئون گورتزکا و جاشوا کیمیش از آلمان، سرخیو بوسکتس از اسپانیا
کارت قرمز: –

ترکیب اسپانیا: اونای سیمون (دروازه‌بان)، رودری، دنی کارواخال، آیمریک لاپورت، جوردی آلبا (۸۳- بالده)، سرخیو بوسکتس، گاوی (۶۶- کوکه)، پدری، دنی اولمو، مارکو آسنسیو (۶۶- نیکو ویلیامز) و فران تورس (۵۴- موراتا).

ترکیب آلمان: مانوئل نویر (دروازه‌بان)، آنتونیو رودیگر، دیوید رام (۸۷- اشلوتربرک)، تیلو کرر (۷۰- تیلو کرر)، جاشوا کیمیش، لئون گورتسکا، سرژ گنبری (۸۵- هافمن)، توماس مولر (۷۰- فولکروگ)، جمال موسیالا، نیکولاس سوله و ایلکای گوندوگان (۷۰- سانه).

نیمه نخست

بازی از ساعت ۲۲:۳۰ با سوت داور هلندی آغاز شد.

اسپانیا مطابق انتظار بازی را هجومی‌تر شروع کرد و حتی در دقیقه ۶ می‌توانست دروازه ژرمن‌ها را باز کند. شوت سرکش دنی اولمو با واکنش نویر و کمک تیر دروازه به کرنر رفت.

در دقیقه ۲۲، پاس بوسکتس به سمت چپ آلبا را راه انداخت و او پس از عبور از مدافع مستقیمش، توپ را به سمت دروازه نویر شوت کرد که با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۲۵، اشتباه اونای سیمون نزدیک بود کار دست اسپانیا دهد که شوت پا چپ گنبری از کنار دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۴۰، ارسال آلمان‌ها روی دروازه با ضربه سر رودیگر به گل تبدیل شد اما VAR اعلام کرد که گل مدافع آلمان آفساید است و مردود اعلام شد.

نیمه دوم

آلمان این نیمه را بهتر شروع کرد و در دقیقه ۵۶ روی اشتباه و ناهماهنگی دروازه‌بان و مدافعان اسپانیا می‌توانست به گل برسد اما ضربه کیمیش را اونای سیمون مهار کرد.

در دقیقه ۶۳، کار ترکیبی اسپانیایی‌ها توپ را به آلبا رساند و او هم با پاس در عمق، توپ را برای موراتا ارسال کرد تا او با بیرون پا دروازه نویر را باز کند.

در دقیقه ۷۳، موسیالا روی پاس زیبای سانه با اونای سیمون تک به تک شد اما ضربه او را دروازه‌بان اسپانیا به کرنر فرستاد.

در دقیقه ۸۴، سانه رهبر حملات آلمان شد و با پاسی زیبا موسیالا را صاحب توپ کرد و حرکت هافبک ژرمن‌ها توپ را به فولکروگ رساند و او دروازه اونای سیمون را باز کرد.

داور ۶ دقیقه وقت تلف شده برای این بازی در نظر گرفت که در آن اتفاق خاصی روی دروازه‌ها رخ نداد و بازی با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

در جدول، اسپانیا با ۴ امتیاز صدرنشین است و ژاپن و کاستاریکا با ۳ امتیاز در رده‌های دوم و سوم قرار دارند. آلمان نیز با یک امتیاز در رده چهارم است.

 

کرواسی ۴ – کانادا یک

در دیدار دوم دور گروه F جام جهانی قطر، دو تیم کرواسی و کانادا برابر هم به میدان رفتند که گزارش این دیدار را در زیر می‌خوانید:

کرواسی ۴ – کانادا یک
داور: آندریاس ماتونته (اروگوئه)
ورزشگاه: خلیفه شهر الریان
گل: آلفونسو دیویس برای کانادا، آندره کراماریچ (۲ گل)، لیوایا  و لاور مایر برای کرواسی
کارت زرد: تایون بیوکانان و کمال میلر از کانادا، دژان لاورن و لوکا مودریچ
کارت قرمز: –
ترکیب کانادا: میلان بوریان (دروازه‌بان)،‌ آلیستر جانسون، استیون ویکتوریا، کمال میلر، ریچی لاریا (۶۲- جونیور هویلت)، آتیبا هاچینسون (۷۲- سم آدکوگبه)، استفان استاکیو (۵۶- اسماعیل کونه)، آلفونسو دیویس، تایون بیوکانان، کایل لارین (۴۶- جاناتان اوسوریو) و جاناتان دیوید (۷۲- لوکاس کاوالینی).

ترکیب کرواسی: دومینیک لیواکوویچ (دروازه‌بان)، ایوان پریشیچ (۸۶- میروسلاو اورسیچ)، دیان لاورن، متئو کواچیچ (۸۶- لاورو مایر)، آندره کراماریچ (۷۳- ولاشیچ)، لوکل مودریچ (۸۶- ماریو پاشالیچ)، مارسلو بروزوویچ، مارکو لیوایا (۶۰- پتکوویچ)، برنا سوسا، یوشکو گواردیول و جوسپ یورانوویچ.

نیمه نخست

کانادا بازی را بسیار هجومی آغاز کرد و در همان دقیقه ۲ روی ارسال بیوکانان و ضربه آلفونسو دیویس به گل رسید تا کانادا با یک گل پیش بیفتد.

با وجود پیش افتادن کانادا، این تیم باز هم تیم برتر میدان بود و با حملات نصفه و نیمه سعی در ۲ برابر کردن اختلاف داشت.

در دقیقه ۲۶ کرواسی توانست به گل تساوی دست پیدا کند اما کمک داور در حرکت قبل از گل، آفساید لیوایا را گرفت و گل کرواسی مردود شد.

در دقیقه ۳۵، حملات ادامه‌دار کرواسی سبب شد تا توپ به لیوایا برسد و ضربه او را بوریان گرفت. تنها یک دقیقه بعد، روی پاس زیبای پرشیچ، آندره کراماریچ با ضربه بغل پا بازی را به تساوی کشاند.

در دقیقه ۴۴، حرکت ترکیبی بازیکنان کرواسی با پاس کواچیچ به لیوایا همراه شد تا این بازیکن با شوتی زمینی و محکم گل دوم کروات‌ها را به ثمر برساند. نیمه نخست با همین نتیجه به اتمام رسید.

نیمه دوم

کانادا بازی را هجومی‌تر از حریف خود آغاز کرد و در دقیقه ۴۸ می‌توانست به گل تساوی برسد. شوت محکم اوسوریو با فاصله‌ای اندک از دروازه کرواسی و به شکلی خطرناک به بیرون رفت.

در دقیقه ۵۴، یک و دو کراماریچ و مودریچ با پاس کات‌بک کاپیتان کرواسی به کراماریچ همراه شد و ضربه او را میلان بوریان به زیبایی به کرنر فرستاد.

در دقیقه ۵۶، حرکت بازیکنان کانادا توسط بیوکانان توپ را به جاناتان دیوید رساند و او با شوتی محکم دروازه حریف را تهدید کرد که لیواکوویچ توپ را از زیر طاق دروازه به کرنر فرستاد.

در دقیقه ۷۰، حمله بازیکنان کرواسی توپ را به کراماریچ رساند تا او با پای چپ گل دوم خود و سوم تیمش را به ثمر برساند.

در دقیقه ۷۸، دبل سیو میلان بوریان از مارسلو بروزویچ سبب شد تا کروات‌ها نتوانند گل چهارم خود را به ثمر برسانند.

در دقیقه ۳+۹۰، حملات مداوم کانادا باعث شد تا توپ به هویلت برسد اما ضربه روی پای این بازیکن به بیرون رفت.

در دقیقه ۴+۹۰، اشتباه کمال میلر بازیکنان کرواسی را با بوریان به حالت ۲ به تک رساند تا مایر روی پاس اورسیچ گل چهارم را به ثمر برساند.

پس از این حمله، کانادایی‌ها راه به جایی نبردند تا با قبول دومین شکست از جام جهانی حذف شوند. در این گروه کرواسی و مراکش با ۴ امتیاز در رده‌های اول و دوم هستند و بلژیک ۳ امتیازی در رده سوم قرار دارد. کانادا نیز بدون امتیاز در رده چهارم است.

 


 

برچسب ها : ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.