رئیسی: دشمن در قضایای اخیر دچار اشتباه محاسباتی شد/ نسل جدید مقابل دشمنان کو‌تاه نخواهند آمد

رئیس‌جمهور با بیان اینکه مردم ایران در اغتشاشات اخیر دشمن را ناکام گذاشتند، گفت: نسل جدید مقابل دشمنان کو‌تاه نخواهند آمد.

کد خبر : 231396
تاریخ انتشار : پنجشنبه 10 آذر 1401 - 12:59

 

به گزارش پایگاه خبری “ججین” به نقل از خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله سید‌ ابراهیم رئیسی در دیدار با مردم استان کردستان که در سالن آزادی این شهر برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و ابراز خرسندی از حضور در جمع مردم این دیار اظهار داشت: امیدواریم در این سفر گام‌های مهمی در جهت رفع مشکلات استان کردستان در حوزه‌های مختلف برداشته شود.

وی با بیان اینکه “حضور بنده و همکارانم در جمع مردم باصفا، خونگرم، مرزدار و مجاهد استان کردستان یک افتخار است”، افزود: پروژه آبرسانی به سنندج که ۸ سال مردم چشم‌انتظار آن بودند، امروز با روحیه جهادی مسئولان و پیمانکاران و قرارگاه خاتم‌الانبیا به بهره‌برداری رسید تا مردم از آب گوارا بهره‌مند شوند.

این دولت بنای کلنگ‌زنی پروژه‌های جدید را ندارد

رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه کارهای عقب‌مانده و طرح‌های دیگر که در مسیر توسعه استان قرار دارد، سریع‌تر دنبال و اجرایی شود، تصریح کرد: در این دولت بنای کلنگ‌زنی پروژه‌های جدید را نداریم و اولویت‌مان اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام است، مگر پروژه‌هایی که متناسب با نیاز  باشد. می‌توان در سایر نقاط کشور نیز با روحیه جهادی، پروژه‌ها و کارهای بزرگی همچون اجرای پروژه آبرسانی به سنندج را انجام داد.

وی با ابراز خرسندی از اینکه “در کردستان سرزمین مجاهدت‌های خاموش، شاهد رشادت‌، ایستادگی و مقاومت مردمان این دیار در برابر گروهگ‌های ضدانقلاب هستیم”، گفت: دشمنان انقلاب اسلامی از اوایل انقلاب تاکنون به‌بهانه‌های مختلف دنبال توطئه و ایجاد ناامنی در کشور بوده‌اند و با خیال خام خود فکر کرده‌اند که می‌توانند در این دیار لانه کنند.

دشمن در اتفاقات اخیر دچار اشتباه محاسباتی شدند

رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مردم ایران در اغتشاشات اخیر دشمن را ناکام گذاشتند، عنوان کرد: ضدانقلاب در اتفاقات اخیر در ادامه خیانت‌هایشان، مثل همیشه دچار اشتباه محاسباتی مفتضحی شدند و در کارنامه اعمال و خیانت‌هایشان، جنایاتی دیگر ثبت شد، آنان فکر می‌کردند با ایجاد اغتشاش، ناامنی و اقدامات تروریستی می‌توانند به اهداف پلید خود برسند اما غاقل از اینکه مردم شریف کردستان نه‌تنها یک شهید، دو شهید، صدها شهید بلکه هزاران شهید را تقدیم انقلاب کرده‌اند.

وی با بیان این سؤال که “مردم کردستان که ریشه‌های بسیار عمیقی دارند، مگر با این تکانه‌ها می‌لرزند؟!” ادامه داد: ضدانقلاب در اتفاقات اخیر به‌بهانه مشکلاتی در حوزه‌های اقتصادی و… که مردم با آن مواجه‌اند، می‌خواستند ناامنی ایجاد کنند، اما غافل از اینکه مردمان این دیار همواره انسجام و وحدت خود را حفظ کرده و شیعه و سنی سال‌های سال است کنار هم زندگی کرده و به دشمن اجازه جولان نداده‌اند.

کردستان جایگاه نیروهای مجاهد و مردم سلحشور است

رئیس‌جمهور با بیان اینکه کردستان جایگاه نیروهای مجاهد و مردم سلحشور است، اظهار کرد: قبل  از این دیدار در جمع خانواده‌های شهدا و جانبازان مدافع امنیت و جانباختگان حوادث اخیر حضور یافتم، در همین سنندج خانواده‌هایی داریم که ۳ شهید تقدیم انقلاب کرده‌اند و یا سه بار در جهت تأمین امنیت شهروندان مجروح شده‌اند و باز از خاک و کشور و مردم دفاع می‌کند، این روحیه جهاد و ازخودگذشتگی را نشان می‌دهد.

وی خطاب با ضدانقلاب یادآور شد: دشمنان اگر نمی‌دانند، بدانند که این نسل جوان امروزی نیز همانند پدران و مادرانشان در برابر دشمنان که به عزت‌ و افتخارات کشور غبطه خورده‌اند، ایستاده‌اند و مقابل دشمنان کو‌تاه نخواهند آمد. ضدانقلاب در هیچ کجایی از این مرز و بوم جایگاهی نداشته و نخواهند داشت.

دشمنان می‌خواهند قطار پرشتاپ پیشرفت کشور را از حرکت باز نگه‌دارند

رئیس‌جمهور خطاب به همه دولتمردان، مسئولان و نیروهای مسلح؛ نظامی و انتطامی تأکید کرد: امروز مسئله و خواسته مردم “خدمتگزاری صادقانه به آنان” است، خدمتی که دشمنان را عصبانی کرده، افتتاح پروژه آبرسانی به سنندج یک پیشرفت محسوب شده و این بغض و کینه دشمن را برانگیخته است، تا می‌توانید به مردم خدمت کنید تا آنان روز به روز عصبانی‌تر شوند.

وی با بیان اینکه ملت ایران هیچ‌گاه دست از پیشرفت برنمی‌دارد، اظهار کرد: سؤال اینجاست تلاش دشمن برای ایجاد اغتشاش و ناامنی به‌خاطر چیست، بدخواهان می‌خواهند قطار پرشتاب پیشرفت کشور را از حرکت باز نگه دارند، مسئولان و مردم اجازه ندهند که آنان به خواسته شوم خود برسند و حرکت قطار کند شود.

رئیسی  اضافه کرد: تربیت جامعه دانشگاهی، پیشرفت‌های علمی، دانشگاه‌ها، هسته‌ای، صنایع دفاعی، علم، تکنولوژی، ارتباط با کشورهای همسایه و دنیا، صادرات نفتی و غیرنفتی، سهم ما در تجارت و اقتصاد منطقه، راه انداختن چرخه‌های تولید دشمن را خشمگین کرده است، باید جامعه دانشگاهی، نخبگان و شرکت‌‌های دانش‌بنیان در برابر این شرارت‌ها بیش از پیش علم، تولید و اشتغال خود را تقویت کنند.

تأکید رئیس‌جمهور به استاندار کردستان؛ از نیروهای کارآمد بومی استفاده کنید

وی همت استاندار و مسئولان استانی در جهت افزایش اشتغال و کاهش بیکاری در کردستان را قابل تقدیر دانست و تأکید کرد: البته باز هم باید تلاش بیشتری کنید، جوانان عزیز بدانید با این فتنه‌ها و اغتشاشات کار به جایی نمی‌رسد و رونق تولید و اشتغال‌زایی دشمن را بیشتر خشمگین می‌کند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه “در کردستان با همه ظرفیت‌های موجود در حوزه کشاورزی، دامداری گردشگری و… می‌‌توانیم یک نفر بیکار نداشته باشیم”، خطاب به استاندار کردستان تصریح کرد: ظرفیت نیروی انسانی در این استان بسیار بالاست، از نیروی انسانی کارآمد بومی بهره ببرید و استفاده کنید.

وی خطاب به جوانان و دانشجویان یادآور شد: زمینه برای ایجاد اشتغال در استان کردستان فراهم است، مسئولان نیز در این راستا تلاش‌شان را مضاعف کنند.

مدیران گرفتار حاشیه نشوند

رئیسی در پایان سخنان خود “خدمت‌رسانی صادقانه و بی‌منت به مردم” را به مسئولان یادآور و گوشزد کرد و ابراز داشت: امروزه بسیجیان و نیروهای دلاور حافظ امنیت کشور در حال خدمت‌ به مردم هستند. آقایان مدیر گرفتار حاشیه نشوند و گره‌گشایی از مشکلات مردم را در در دستور کار قرار دهند همان‌طور که اولویت دولت است.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه “بنده به‌عنوان یک طلبه وظیفه سربازی و خدمتگزاری مردم را دارم”، اضافه کرد: بنای بنده این نیست که در طول دوران خدمت تنها یک‌بار به استان‌ها از جمله کردستان سفر کنم، هر جا که نیاز باشد حضور خواهم یافت. امیدوارم طرح‌هایی که مردم را رنج می‌دهد، سریعاً به نتیجه برسد تا مردم و دلسوزان انقلاب خوشحال و امیدوار شوند و دشمنان روز به روز با شکست مواجه شوند.

پس از پایان سخنرانی؛ مردم استان کردستان با‌ شکوه و با سردادن شعارهای “آقای رئیسی تشکر، تشکر” او را بدرقه کردند.

 


 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.