ایران صفر – آمریکا یک/ انگلیس ۳ – ولز صفر

مصاف تیم‌های ملی ایران و آمریکا در چارچوب هفته سوم گروه B رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با پیروزی یک بر صفر آمریکا به پایان رسید و ایران از دور رقابت‌ها کنار رفت.

کد خبر : 214689
تاریخ انتشار : سه شنبه 8 آذر 1401 - 21:07

 

به گزارش پایگاه خبری “ججین” به نقل از ایسنا، در چارچوب هفته سوم رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و در گروه B این مسابقات، دو تیم ایران و آمریکا سه‌شنبه شب ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران در ورزشگاه الثمامه دوحه به مصاف هم رفتند که این بازی در نهایت با پیروزی یک بر صفر شاگردان برهالتر به پایان رسید.

تیم ملی با یک تغییر نسبت به بازی قبل به میدان آمد و علیرضا بیرانوند که در جریان دیدار ایران و انگلیس دچار مصدومیت شده بود، در نهایت موفق شد خود را به این بازی برساند و درون دروازه‌ تیم ملی قرار بگیرد.

آنتونی متئو لاهوز، داور ۴۵ ساله اسپانیایی دیدار ایران و آمریکا را در سومین دیدار دور گروهی گروه B جام جهانی ۲۰۲۲ قضاوت کردند و روبرتو دیاز پرز دل پالمار و پائو دیویس کمک داوران این بازی بودند.

ایران صفر – آمریکا یک

داور: آنتونی متئو لاهوز

گل:  پولیشیچ (دقیقه ۳۸) برای آمریکا

کارت زرد

ایران: سید مجید حسینی (دقیقه ۷۷)، محمدحسین کنعانی‌زادگان (دقیقه ۸۳)

آمریکا: –

کارت قرمز

ایران: –

آمریکا: –

ترکیب ایران: علیرضا بیرانوند، احسان حاج صفی (دقیقه ۷۱ – ابوالفضل جلالی)، میلاد محمدی (دقیقه ۳+۴۵ – علی کریمی)، مرتضی پورعلی گنجی، مهدی طارمی، علی قلی‌زاده (دقیقه ۷۸ – کریم انصاری‌فرد)، مجید حسینی، سردار آزمون (دقیقه ۴۶ – سامان قدوس)، احمد نوراللهی (دقیقه ۷۱ – مهدی ترابی)، رامین رضاییان، سعیدعزت‌اللهی.

ترکیب آمریکا: مت ترنر، سرجینیو دست (دقیقه ۸۲ – شاق مور)، تایلر آدامز، آنتون رابینسون، یونس موسی، وستون مک‌کنی (دقیقه ۶۵ – کلین آکوستا)، کریستین پولیشیچ (دقیقه ۴۶ – برندن آرونسون)، تیم ریم، کامرون کارتر ویکرس، تیموتی وه‌آ (دقیقه ۸۲ – واکر زیمرمن) و جاشوا سرجنت (دقیقه ۷۸ – هاجی رایت).

گزارش بازی

نیمه اول

با سوت آنتونی متئو لاهوز، دیدار حساس دو تیم ایران و آمریکا آغاز شد.

با شروع بازی، ایران کار را هجومی آغاز کرد و یک ضربه کاشته به دست آورد که این ضربه نتوانست راه به جایی ببرد و توپ به دست بازیکنان آمریکا افتاد.

در ادامه آمریکا، بیشتر توپ و میدان را در اختیار داشت و در تلاش بود تا موقعیت‌سازی کند.

در دقیقه ۹ این دیدار، یونس موسی شوتی از پشت محوطه جریمه ایران، روانه دروازه بیرانوند کرد که راه به جایی نبرد.

پولیشیچ، در دقیقه ۱۱ مسابقه، با حضور در محوطه جریمه تیم ملی، صاحب موقعیت شد اما ضربه ارسالی بازیکن آمریکا، روی سر پولیشیچ به خوبی ننشست و بیرانوند در نهایت توپ را در اختیار گرفت.

بازیکنان تیم ملی با در اختیار داشتن توپ، سعی در مدیریت بازی داشتند تا با موقعیت‌سازی خود بتوانند راهی برای گشودن دروازه حریف پیدا کنند.

در حالی که تیم ملی روی موقعیت‌سازی عملکرد بدی ندارد اما در تصمیم‌های نهایی نتوانست دروازه آمریکا را تهدید کند و همین مساله باعث شد تا بازی تا اواسط نیمه اول با تساوی بدون گل پیش برود.

در دقیقه ۲۸ بازی، تیموتی وه‌آ روی یک ضربه سر در محوطه جریمه ایران می‌توانست دروازه بیرانوند را تهدید کند اما ضربه سر او کم‌جان بود و دروازه‌بان تیم ملی توپ را در آغوش گرفت.

آمریکا بازهم در تلاش بود تا روی دروازه ایران موقعیت‌سازی کند و بار دیگر تیموتی وه‌آ در محوطه جریمه ایران،‌ صاحب موقعیت شد اما شوت این بازیکن با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.

گل: در دقیقه ۳۸ مسابقه، پولیشیچ، روی نفوذ خود به محوطه جریمه ایران صاحب موقعیت شد و با ضربه پای راست موفق شد دروازه بیرانوند را باز کند.

پس از گل آمریکا، بازی شکل‌ آرام‌تری به خود گرفت. در دقیقه ۶+۴۵، آمریکا بازهم به گل رسید اما گل تیموتی وه‌آ روی موقعیت آفساید به ثمر رسید تا بازی با نتیجه یک بر صفر به نفع آمریکا پیش برود.

در نهایت تلاش تیم ملی برای به ثمر رساندن گل تساوی ثمری نداشت تا بازی در نیمه اول با پیروزی یک بر صفر آمریکا به پایان برسد.ژ

نیمه دوم

با سوت داور مسابقه، نیمه دوم دیدار آمریکا و ایران آغاز شد.

اولین موقعیت نیمه دوم در دقیقه ۴۷ مسابقه توسط آمریکایی‌ها رقم خورد و جاشوا سرجنت روی نفوذ خود توانست صاحب موقعیت شود ولی ضربه کم‌دقت او نتوانست راه به جایی ببرد.

اولین موقعیت بازی، در دقیقه ۵۲، روی ارسال رضاییان و و ضربه سر سامان قدوس شگل گرفت اما ضربه سر قدوس کم‌دقت بود و از بالای دروازه به بیرون رفت.

بازی در ادامه شکل آرام‌تری داشت و آمریکا در تلاش بود تا گلی که به ثمر رساند محافظت کند. در مقابل ایران نتوانست موقعیت خطرناکی روی دروازه حریف ایجاد کند.

در دقیقه ۶۱ مسابقه، در سمت راست محوطه جریمه آمریکا، رامین رضاییان موفق شد روی دروازه حریف سانتر کند اما توپ ارسالی او به مهاجمان ایران نرسید.

سامان قدوس در دقیقه ۶۵، روی ارسال علی قلی‌زاده در محوطه جریمه آمریکا فرصت بسیار خوبی به دست آورد اما شوت این بازیکن با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۶۹ این دیدار، یونس موسی روی  یک ضربه کاشته فرصت داشت تا دروازه ایران را تهدید کند اما ضربه این بازیکن راهی به دروازه آمریکا نداشت.

یک دقیقه بعد، سعید عزت اللهی روی نفود خود به نیمه زمین آمریکا، از پشت محوطه جریمه، شوتی روانه دروازه حریف کرد که این ضربه هم نتوانست دروازه آمریکا را تهدید کند.

تیم ملی تا دقیقه ۸۰ بازی، تلاش زیادی کرد تا بتواند روی دروازه آمریکا موقعیت ایجاد کند اما تیم ملی هر چه زد به در بسته خورد تا بازی تا دقایق پایانی خود با نتیجه یک بر صفر پیش برود.

ایران در دقیقه ۸۲ بازی، روی یک ضربه ارسالی، می‌توانست دروازه آمریکا را تهدید کند اما برخورد علی کریمی با بازیکن آمریکا باعث شد تا فرصت ایران از دست برود. در این بین بازیکنان ایران اعتقاد به خطای هند داشتند اما داور تصمیم به ادامه بازی گرفت.

با اعلام داور مسابقه، ۹ دقیقه زمان تلف شده برای این بازی در نظر گرفته شد و بازیکنان تیم ملی همچنان در پی راهی برای گشودن دروازه آمریکا بودند.

در دقیقه ۳+۹۰ این دیدار، مرتضی پورعلی گنجی روی سانتر ارسالی رضاییان بار دیگر دروازه آمریکا را تهدید کرد اما ضربه این بازیکن از کنار دروازه به بیرون رفت.

در پایان تلاش ملی‌پوشان برای زدن گل تساوی‌بخش بازی، ثمری نداشت تا این بازی با پیروزی یک بر صفر آمریکا به پایان برسد.

با این نتیجه، تیم ملی فوتبال آمریکا در گروه B جام جهانی با ۵ امتیاز در جایگاه دوم جدول ایستاد و با انگلیس که در رتبه اول این گروه قرار داشت به دور بعدی جام جهانی صعود کرد. تیم ملی ایران با ۳ امتیاز در رده سوم جدول قرار گرفت و ولز با یک امتیاز در جایگاه چهارم جدول ایستاد.

 

 سه‌شیرها با صدرنشینی صعود کردند

در دیدار دور سوم مرحله گروهی و از گروه B جام جهانی قطر، دو تیم انگلیس و ولز برابر هم به میدان رفتند که سه شیرها با پیروزی ۳ بر صفر در این بازی ۷ امتیازی شدند و با صدرنشینی به مرحله بعد صعود کردند. گزارش زنده این دیدار را در زیر می‌خوانید:

انگلیس ۳ – ولز صفر

داور: اسلاوکو وینچیچ (اسلوونی)

ورزشگاه: احمد بن علی

گل: راشفورد (۵۰ و ۶۸ ) و فیل فودن (۵۲)

کارت زرد: دنیل جیمز (۲۹) و آرون رمزی (۶۱) از ولز

کارت قرمز: –

ترکیب انگلیس: جردن پیکفورد، کایل واکر (۵۷ – الکساندر آرنولد)، لوک شاو، دکلان رایس (۵۷ – کالوین فیلیپس)، جان استونز، هری مگوایر، جردن هندرسون، هری کین (۵۷ – کالوم ویلسون)، مارکوس راشفورد (۷۶ – جک گریلیش)، فیل فودن، جود بلینگهام.

ترکیب ولز: دنی وارد، بن دیویس (۵۷ – جوزف مورل)، جو رودون، کریس مفام، نکو ویلیامز (۳۵ – کونور رابرتس)، آمپادو، جو آلن (۸۱ – رابین کال‌ویل)، آرون رمزی، دنیل جیمز (۷۷ – هری ویلسون)، گرت بیل، کیفر مور.

نیمه نخست

ساعت ۲۲:۳۰ بازی با سوت داور اهل اسلوونی آغاز شد.

در دقیقه ۹ ضربه رشفورد در موقعیت تک به تک با واکنش دنی وارد دفع شد.

در دقیقه ۱۴ شوت فیل فودن از پشت محوطه جریمه با فاصله کم از کناره دروازه ولز به بیرون رفت.

در دقیقه ۳۵ نیکو ویلیامز به دلیل برخورد توپ به سرش دچار مصدومیت شد و پس از توقف چند دقیقه‌ای بازی بالاخره تعویض شد و جای خود را به کونور رابرتس داد.

در دقیقه ۳۷ ضربه فیل فودن روی حرکت تاکتیکی انگلیسی‌ها از بالای دروازه دنی وارد به بیرون رفت.

در دقیقه ۳۸ ضربه قیجی برگردان رشفورد از کنار دروازه ولز به بیرون رفت.

در سومین دقیقه از وقت‌های تلف شده ضربه سر جان استونز روی یک ضربه کرنر در دستان دنی وارد جای گرفت.

شوت جو آلن در پنجمین دقیقه از وقت‌های تلف شده از بالای دروازه پیکفورد به بیرون رفت.

نیمه دوم

گل اول انگلیس: در دقیقه ۵۰ شوت رشفورد روی یک ضربه کاشته به تور دروازه دنی وارد نشست تا انگلیسی‌ها از حریف خود پیش بیفتند.

گل دوم انگلیس: در دقیقه ۵۲ پاس رو به جلوی هری کین و ضربه فیل فودن وارد دروازه ولزی‌ها شد تا اختلاف به دو گل برسد.

در دقیقه ۵۵ سانتر جیمز به قصد باز کردن دروازه به شکل خطرناکی از کنار دروازه پیکفورد به بیرون رفت.

در دقیقه ۵۶ شوت مور با برخورد به مدافعان انگلیس تغییر جهت داد و پیکفورد به سختی توپ را به کرنر فرستاد.

گل سوم انگلیس: در دقیقه ۶۸ شوت سرکش رشفورد در محوطه جریمه با برخورد به دنی وارد وارد دروازه ولز شد تا انگلیسی‌ها به سومین گل خورد برسند.

در دقیقه ۷۱ ضربه رشفورد در محوطه جریمه با واکنش دنی وارد به کرنر رفت.

شوت مور در دقیقه ۸۷ از بالای دروازه انگلیس به بیرون رفت.

در دومین دقیقه از وقت‌های تلف شده ضربه جان استونز در مقابل دروازه ولز به بالای دروازه این تیم رفت و بی ثمر بود.

این دیدار در پایان با پیروزی ۳ بر صفر انگلیس به پایان رسید.

 


 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

Ayaz سه شنبه , ۸ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۹

حیف شد کله کچل خیابانی رو ندیدیم