اگر اختیار ندارید، چرا در سمت معاون اول باقی مانده‌ای؟

امام جمعه مشهد تاکید کرد: مشکلات در این کشور وجود دارد. مسئولان درخصوص مشکلات اقتصادی و معیشتی با مردم روراست باشند و مسائل را به مردم بگویند تا اینکه بعد از پنج سال، آقایی به مردم بگوید من قدرت تغییر منشی خود را ندارم. این روراست صحبت کردن با مردم نیست. شما نفر دوم دولت هستید. اگر اختیار ندارید، چرا در این سمت باقی مانده‌ای؟ چرا با مردم شفاف صحبت نمی‌کنی؟ چرا فکر می‌کنید مردم عقل ندارند؟ چرا آنقدر به مردم اعتنایی ندارید؟ مشکلات را شفاف به مردم بگویید.

کد خبر : 88138
تاریخ انتشار : جمعه 4 آبان 1397 - 9:11

 

به گزارش پایگاه خبری “ججین“، حجت‌الاسلام سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌ دوم نمازجمعه این هفته مشهد گفت: روز هفدهم صفر، براساس برخی از روایات سالروز شهادت امام هشتم (ع) است یعنی میان هفدهم صفر و آخرین روز صفر، این چند روز عزای خراسان و مردم این سرزمین به خاطر مظلومیت امام هشتم (ع) است و امروز و فردای باید دل‌های ما داغدار باشد.

راهپیمایی اربعین جلوه‌گاه دیپلماسی عمومی تشیع است

وی با بیان اینکه شهادت امام رضا (ع) از نظر نوع شهادت منحصربفرد و بی‌نظیر بود، اظهار داشت: شهادت امام رضا (ع) یک سال و نیم طول کشید. از آن هنگام که امام رضا (ع) در خروج از مدینه گفتند برای غربت من اشک بریزید، شهادت امام رضا (ع) شروع شد و خانواده ایشان از داغ ایشان می‌سوختند تا روز شهادت ایشان که امام جواد (ع) به مدینه برگشت و خبر شهادت ایشان طول کشید، یک سال و نیم طول کشید.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه تا قبل از امام رضا (ع) شیعه به عنوان اندیشه موجودیت اجتماعی نداشت، تصریح کرد: همه حساب می‌کردند شیعیان مخالف جریان حاکمیت هستند و شیعه یک جریان اعتراضی در برابر حکومت بود ولی امام رضا (ع) اندیشه اجتماعی شیعه را در حاشیه یک اندیشه توحیدی تثبیت کردند. امام رضا (ع) آغازگر حیات اجتماعی شیعه بودند و از آن روز، جریان شیعه توسعه یافت به گونه‌ای که جریان شیعه در یک تمرکز و جلوه‌گاه دیپلماسی عمومی تشیع در راهپیمایی اربعین نمایش داده می‌شود.

رهبری فکری دیپلماسی شیعه با انقلاب اسلامی است

علم‌الهدی ادامه داد: دیپلماسی مربوط به برقراری ارتباطی هر مردم و هر کشور با دیگران در دنیا است. معمولا دیپلماسی‌ها از سوی دولت‌ها به اجرا درمی‌آید. در دیپلماسی عمومی، خود ملت‌ها این کار را انجام می‌دهند و دولت‌ها کاری نمی‌کنند. دیپلماسی عمومی ایران در سوریه، عراق و لبنان برقرار است و مرکز عمده تجمع دیپلماسی شیعه در راهپیمایی اربعین است یعنی عمده شیعیان دنیا در این راهپیمایی همدیگر را پیدا کرده و با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه راهپیمایی اربعین از دیپلماسی شیعه عبور کرده و به دیپلماسی عمومی محبان اهل بیت تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: وابستگی قلبی و روحی به امام حسین (ع) این دیپلماسی را مدیریت می‌کند و در این دیپلماسی‌، آن کسی که رهبری فکری را برعهده دارد، انقلاب اسلامی است و همه از انزجار و نفرت به امریکا سخن می‌گویند.

شفافیت نظام موجب جلب اعتماد و وابستگی مردم به انقلاب می‌شود

امام جمعه مشهد افزود: چرا در این دیپلماسی عمومی و در این راهپیمایی همه ملت‌ها شرکت می‌کنند و همه دم از انقلاب می‌زنند؟ این به خاطر وابستگی مردم به انقلاب است. شما مردم به انقلاب وابسته هستید و این عظمت در قالب دیپلماسی عمومی جهان شیعه و محبان اهل بیت برای مردم و انقلاب و کشور به وجود آمده است. آنچه مهم است تدوام این وابستگی است.

علم‌الهدی به بیانات اخیر رهبر انقلاب درخصوص شفافیت اشاره کرد و ابراز داشت: مقام معظم رهبری گفتند مسائل نظام باید شفاف باشد و در جریان نظام، شفافیت به اجرا دربیاید. این مسئله دو دلیل دارد. شفافیت در نظام موجب جلب اعتماد مردم می‌شود. وقتی مردم ببینند همه به آنها راست می‌گویند و همه مسائل روشن است، اعتماد مردم بیشتر می‌شود. دلیل دوم این است که شفافیت موجب وابستگی و دلبستگی به نظام می‌شود. همه قدرت نظام در این چهل در برابر دشمن، وابستگی مردم است که در سایه شفافیت تداوم پیدا می‌کند.

اگر اختیار ندارید، چرا در این سمت باقی مانده‌ای؟

وی با اشاره به سخنان اخیر معاون اول رئیس‌جمهور بیان کرد: مشکلات در این کشور وجود دارد. مسئولان درخصوص مشکلات اقتصادی و معیشتی با مردم روراست باشند و مسائل را به مردم بگویند تا اینکه بعد از پنج سال، آقایی به مردم بگوید من قدرت تغییر منشی خود را ندارم. این روراست صحبت کردن با مردم نیست. شما نفر دوم دولت هستید. اگر اختیار ندارید، چرا در این سمت باقی مانده‌ای؟ چرا با مردم شفاف صحبت نمی‌کنی؟ چرا فکر می‌کنید مردم عقل ندارند؟ چرا آنقدر به مردم اعتنایی ندارید؟ مشکلات را شفاف به مردم بگویید.

این عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: این همه مشکلاتی که مردم گرفتار آن شده‌اند، شما مسبب آن هستید. شما طلا و ارز را جلودار سبد مردم قرار دادید، حالا که طلا و ارز برمی‌گردد، گرانی‌ها سرجایش است. شفاف به مردم بگوید مشکل چیست و جلوی مشکلات را بگیرد.

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.