امنیت عمومی را فدای مطامع سیاسی کوتاه مدت نکنیم

وزیر کشور با تاکید بر این که امنیت عمومی را فدای مطامع سیاسی آنی و کوتاه مدت نکنیم، گفت: نباید امنیت، اقتدار و منافع ملی را در چارچوب رقابت‌های سیاسی و مصلحت اندیشی‌ها و منفعت اندیشی‌های جناحی ببینیم.

کد خبر : 109083
تاریخ انتشار : دوشنبه 11 آذر 1398 - 12:07

 

به گزارش پایگاه خبری “ججین” به نقل از خبرگزاری ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی  ظهر دوشنبه در حاشیه همایش استانداران در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به شروع ثبت‌نام نامزدهای انتخابات مجلس مقرر شد که استانداران در این جلسه حضور پیدا کنند و یکبار دیگر تمام مسیری که برای امر انتخابات تعیین کردیم را مرور کنیم. گزارش هایی راز استانداران داشته باشیم و متناسب با شرایط دستوراتی که لازم است در امر هماهنگی همکاری و تعامل با همه دستگاه هایی که در خصوص انتخابات نقش دارند انجام بگیرد.

وی در ادامه به حوادث اخیر در خصوص اصلاح قیمت بنزین هم گفت: استانداران از محل ماموریت خود گزارش هایی ارایه کردند و در جلسه هم سعی شد گزارشی از هر استان ارایه شود و نقاط آسیب و ضعف و دلایل شروع و نحوه مدیریت موضوع به دقت بررسی شود.
وزیر کشور اضافه کرد: امروز مقرر شد استانداران در فرصت مناسب همه موارد را جمع بندی کنند و به وزارت کشور دهند تا نسبت به اقدامات انجام شده و شرایطی که در هر استان بوده تصمیمات لازم  اتخاذ شود.

رحمانی فضلی گفت:  امیدوارم همان گونه که مردم بعد از حادثه و در حین حادثه با آمدن به میدان و ابراز تنفر و انزجار از کسانی که موجب شرارت و زحمت و مشکلات زیادی برای جامعه انقلابی و مردم شدند، بتوانیم با استفاده از این تجربیات و هماهنگی‌های بیشتر امنیت مردم را که مهمترین رکن اصلی هستند، به نحو احسن داشته باشیم.

وزیر کشور افزود: علیرغم همه اقداماتی که از طرف دشمنان و رسانه‌های بیگانه و معاندین و مخالفین انقلاب در تعبیر و تحلیل این موضوع اتفاق افتاده است خوشبختانه آنچه قابل ارائه و عرضه در این شرایط است این است که مردم همچنان در پشت انقلاب و حامی انقلاب و در کنار انقلاب هستند.

وی ادامه داد: همه می‌دانیم تحت تحریم هستیم و مشکلات اقتصادی که دشمنان بر ما تحمیل می کنند آثار خود را دارد اما همه با اراده و تحلیل دقیقی که دارند در پشت رهبری و دولت هستند و همگام و همراه با دولت یقینا با اراده عمیق قلبی و عملی خودمان ثابت خواهیم کرد که در همه شرایط مردم پشتیبان انقلاب هستند و راه مقاومت و استقامت راه اصلی حمایت از اسلام و انقلاب و ایران و مردم است.

رحمانی فضلی گفت: امیدوارم کسانی که در این خصوص و در این چند روز به دلیل عدم اطلاع از ابعاد موضوع جهل به همه ابعاد موضوع قضاوت ها و داوری‌هایی کردند، تحمل و تامل بیشتری داشته باشند این نوع قضاوت ها به خصوص برای نیروهایی که واقعا در این چند شب شرایط بسیار سختی را گذراندند و از امنیت مردم در مقابل کسانی که عملا به صورت مسلحانه چه گرم و چه سرد مشکل ایجاد کردند دفاع کردند، به گونه ای صحبت کنیم که این زحمات نادیده گرفته شود.

وزیر کشور با بیان این که حتما توضیحات بیشتری در ابعاد این موضوع داده خواهد شد، گفت: مقداری تحمل و تامل لازم است که در این موضوع تصمیم بگیریم.

وی یادآور شد: برخی از افراد و جریانات سیاسی فکر کردند بستر سیاسی خوبی در مورد رقابت‌های سیاسی است و مسایلی را مطرح کردند که حتما مردم خود نسبت به این موضوع قضاوت و داوری خواهند کرد.

رحمانی فضلی تاکید کرد: به عنوان وزیر کشور و کسی که بیشترین اطلاع و هماهنگی را در این موضوع با نیروها داشتم، می‌گویم این موضوع مربوط به امنیت و اقتدار و منافع ملی است و نباید آن را در چارچوب رقابت‌های سیاسی و مصلحت اندیشی‌ و منفعت اندیشی‌های جناحی ببینیم.
وزیر کشور تصریح کرد: خداوند واقعا از ما نخواهد گذشت که امنیت عمومی را فدای مطامع سیاسی آنی و کوتاه مدت کنیم وامیدوارم همه برای سربلندی و عزت و سربلندی کشور تلاش کنیم.


 

 

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.