اخذ ۹۹۰ میلیارد تومان مالیات از ۷۷ نفر

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور از اخذ ۹۹۰ میلیارد تومان مالیات از ۷۷ نفر که هیچ گونه پرونده مالیاتی نداشتند خبر داد.

کد خبر : 13468
تاریخ انتشار : پنجشنبه 4 خرداد 1396 - 9:59
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور از اخذ ۹۹۰ میلیارد تومان مالیات از ۷۷ نفر که هیچ گونه پرونده مالیاتی نداشتند خبر داد.
سید کامل تقوی نژاد در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما از واریز شدن ۵ هزار میلیارد تومان در سال ۹۵۵ به خزانه دولت خبر داد و گفت: این مبلغ از طریق مبارزه با فرار مالیاتی بدست آمده است.
وی مهمترین برنامه امسال سازمان امور مالیاتی کشور را مبارزه جدی و قاطع با فرار مالیاتی دانست و افزود : براین اساس این سازمان با تکمیل سامانه های اطلاعاتی خود و استفاده از سامانه های مبارزه با پولشویی موفق به شناسایی ۳۰۰ هزار مودی جدید شده است .
تقوی نژاد همچنین از صدور برگ تشخیص به میزان ۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برای کسانی که از طریق تراکنش های مشکوک بانکی شناسایی شدند خبر داد و افزود : مجموعا در سال گذشته سازمان امور مالیاتی کشور حدود ۵ هزار میلیارد تومان از طریق مبارزه با فرار مالیاتی به خزانه دولت واریز کرده است .
وی با بیان اینکه مبارزه با فرار مالیاتی امسال هم با جدیت دنبال می شود تاکید کرد : البته همه مردم باید بدانند اطلاعاتی که در اختیار سازمان امور مالیاتی کشور قرار می گیرد صرفا برای تشخیص و وصول مالیات استفاده می شود و هیچ کس حق افشای این اطلاعات را ندارد .
تقوی نژاد مجموع مالیاتی را که سازمان امور مالیاتی از محل ارزش افزوده از مردم اخذ کرده است بالغ بر ۸۳ هزار میلیارد تومان دانست و گفت: از این مبلغ ۱۳ هزار میلیارد تومان به طور مستقیم در اختیار شهرداری ها قرار گرفته است .
وی با بیان اینکه بسیاری از طرح های عمرانی شهرداری ها اعم از توسعه پارک ها ، جاده سازی ها و خدمات شهری از محل همین مالیات ها هزینه شده است اعتباری را که در اختیار شهرداری تهران قرار گرفته است ۴ هزار میلیارد تومان اعلام کرد .
تقوی نژاد افزود: علاوه بر این دولت از محل مالیاتی که مردم می پردازند ۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان بابت طرح تحول سلامت اختصاص داده است.
۱۳ سال معافیت مالیاتی برای واحدهای شهرک های صنعتی مناطق محروم
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور از معافیت مالیاتی ۱۳ ساله واحدهایی خبر داد که در شهرک های صنعتی مناطق محروم فعالیت می کنند.
سید کامل تقوی نژاد در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، گفت: نظام مالیاتی جدید، واحدهای تولیدی مستقر در شهرک های صنعتی را تا ۷ سال از پرداخت مالیات معاف کرده است.
وی افزود: علاوه بر این شرکت هایی که بر مبنای سیاست های دانش بنیان تشکیل شوند به مدت ۱۵ سال از پرداخت مالیات معاف می شوند.
تقوی نژاد گفت: در صورتی که این فعالیت تولیدی و معدنی به یک منطقه محروم گسترش یابد سازمان امور مالیاتی کشور این واحد را به مدت ۱۰ سال از پرداخت مالیات معاف می کند.
رئیس سازمان امور مالیاتی همچنین از معافیت مالیاتی یک ساله واحدهای تولیدی خبرداد که نیروی کار خود را تا ۵۰ درصد افزایش دهند .
وی با بیان اینکه سازمان امور مالیاتی کشور در سال ۹۶ برای تشخیص مالیات بنگاه های کوچک و متوسط صرفا برمبنای خوداظهاری آنها اقدام می کند گفت: برای حمایت از اشتغال در کشور درصورتی که این واحدها تعداد کارکنان خود را تا ۵۰ درصد افزایش دهند مشمول معافیت پرداخت مالیات به مدت یک سال خواهند شد .
تقوی نژاد یکی از دغدغه های جدی دولت را حمایت از تولید و اشتغال دانست و افزود : براساس نظام مالیاتی جدید کشور تمامی فعالیت های تولیدی که در منطاق مختلف کشور انجام می شود به مدت ۵ سال از پرداخت مالیات معاف خواهند شد .
وی با اشاره به اینکه سازمان مالیاتی کشور در سال ۹۵ برای حمایت از صادرات ۱۳۰۰ میلیارد تومان را که از محل مالیات برارزش افزوده اخذ شده  به صادرکنندگان استرداد کرده است گفت : این برنامه نیز در سال ۹۶ اجرایی می شود .
تقوی نژاد با بیان اینکه سازمان امور مالیاتی کشور با هدف اعتمادسازی مودیان خود ، برای اشخاص حقیقی که مالیات خود را در سال ۹۴ برابر سال ۹۳ اعلام کردند برگ قطعی مالیاتی صادر کرده است تعداد واحدهای صنفنی فعال در کشور را که مالیات می پردازند یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحد برشمرد و افزود : از این تعداد یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد صنفی که تا پایان مهر امسال توانستند برگ قطعی مالیاتی خود را دریافت کنند .
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.