بازدیدها: 131

 

به گزارش پایگاه خبری “ججین” به نقل از خبرگزاری مهر، شرکت خودروسازی فورد استفاده از روغن نباتی هیدراته(HVO)که خوراکی است را در جدیدترین ون‌های حمل ونقل خود تأیید کرده و به این ترتیب رانندگان می‌توانند از یک سوخت پاک برای تردد استفاده کنند.

استفاده از HVO به جای سوخت‌های فسیلی سبب می‌شود ون ها هنگام تردد گازهای گلخانه‌ای کمتر تولید کنند. در حقیقت استفاده از روغن نباتی هیدراته سبب می‌شود میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای در مقایسه با بنزین حدود ۹۰ درصد کاهش یابد. همچنین ون‌هایی که از روغن‌های نباتی هیدراته به عنوان سوخت استفاده می‌کنند، دی اکسید نیتروژن کمتری تولید می‌کنند.

هانس شپ مدیر بخش خودروهای تجاری در فورد می‌گوید: استفاده از سوخت پاکی مانند روغن خوراکی دورریز برای تردد خودرو کار سختی به نظر می‌رسد اما استفاده از روغن‌های گیاهی هیدراته در عمل سبب می‌شود شهروندان از کیفیت هوای بهتری استفاده کنند.

دور ریز روغن‌های نباتی هیدراته شامل چربی‌های حیوانی و روغن ماهی است که به موتورهای بنزینی کمک می‌کند در آب و هوای سردتر راحت تر روشن شوند.

از آنجا که هیدروژن به عنوان یک کاتالیزور استفاده می‌شود، این بدان معناست که چنین سوختی نسبت به سوخت‌های زیستی دیگر بسیار پاک‌ تر است.

فورد پیش از این استفاده از روغن‌های نباتی هیدراته را در موتورهای ۲ لیتریEcoBlue آزمایش شده و نتایج نشان داد برای استفاده نیاز به هیچ اصلاحی در ترکیبات آن وجود ندارد.


 

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد