بازدیدها: 37

 

به گزارش پایگاه خبری “ججین” به نقل از خبرگزاری تسنیم، تیم فوتبال استقلال در اولین بازی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۱۸ امروز (دوشنبه) در ورزشگاه فرانسو حریری شهر اربیل عراق به مصاف الشرطه رفت که این دیدار با تساوی یک – یک به پایان رسید. در این دیدار که از گروه A رقابت‌ها برگزار شد، کاظم سالم (۲۴ – گل به خودی) برای استقلال و علی فائز (۴۶ – پنالتی) برای الشرطه گل زدند.

تیم استقلال با دو پیروزی ۳ بر صفر مقابل الکویت کویت و ۵ بر صفر برابر الریان قطر در مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا به مرحله گروهی رسیده بود، اما امروز در غیاب دو بازیکن تأثیرگذارش شیخ دیاباته و مهدی قائدی از قدرت تهاجمی کافی برخوردار نبود. مهدی قائدی، مهاجم جوان استقلال در اواسط نیمه نخست این مسابقه مصدوم شد و جای خود را به مرتضی تبریزی داد.

تیم‌های الوحده امارات و الاهلی عربستان در دیگر بازی این گروه، از ساعت ۱۹:۰۵ به مصاف هم رفتند.

ترکیب الشرطه: احمد باسل، حسام کاظم، علی فائز عطیه، فیصل جاسم، ولید سالم، مازن فیاض (۸۶ – کارلون)، علاء عبدالزهرا، نبیل صباح (۳+۹۰ – سعد ناطق)، محمد مظهر، سعد عبدالامیر لوآبی و علی یوسف (۸۹ – جونیور).

ترکیب استقلال: سیدحسین حسینی، محمد دانشگر، نیکولای بودوروف، شاهین طاهرخانی (۸۳ – زکریا مرادی)، میلاد زکی‌پور،‌ وریا غفوری، علی کریمی، مسعود ریگی،‌ آرش رضاوند، مهدی قائدی (۳۵ – مرتضی تبریزی) و ارسلان مطهری.

داور: احمد العلی از اردن

نیمه اول
دقیقه ۳: ارسال علی کریمی به محوطه جریمه الشرطه می‌رفت موقعیت خطرناکی ایجاد کند، اما مدافعان تیم میزبان توپ را راهی کرنر کردند.

دقیقه ۴: آرش رضاوند به دلیل خطا روی بازیکن حریف اولین کارت زرد بازی را به نام خود ثبت کرد تا دو کارته شده و دیدار با الاهلی عربستان را از دست بدهد.

دقیقه ۱۸: اشتباه بازیکنان استقلال باعث شد تا توپ به نبیل صباح برسد که شوت این بازیکن را حسینی دفع کرد.

دقیقه ۲۴: نفوذ میلاد زکی‌پور و ارسال زمینی او را کاظم سالم مدافع الشرطه به اشتباه وارد دروازه خودی کرد تا استقلال با یک گل پیش بیفتد.

دقیقه ۴۵: ارسال محمد دانشگر باز هم می‌رفت تا با اشتباه مدافع الشرطه وارد دروازه شود که توپ راهی کرنر شد.

نیمه دوم
دقیقه : شاهین طاهرخانی در برخورد با مدافع الشرطه مرتکب خطای پنالتی شد که علی فائز عطیه موفق شد گل تساوی الشرطه را به ثمر برساند.

دقیقه ۵۸: استقلال از روی ضربه ایستگاهی توسط علی کریمی می‌توانست به گل برسد که پیش از آن، داور اعلام خطا کرده بود.

دقیقه ۶۵: ضربه میلاد زکی‌پور از کنار دروازه الشرطه به شکل خطرناک بیرون رفت.

دقیقه ۷۰: ارسال مسعود ریگی در محوطه جریمه به تبریزی رسید که ضربه این بازیکن از کنار دروازه راهی اوت شد.

دقیقه ۷۳: باز هم ارسال از کناره‌ها موقعیتی را برای استقلال ایجاد کرد، اما مدافع الشرطه اجازه رسیدن توپ به تبریزی را نداد.

دقیقه ۸۲: پاس خوب زکی‌پور به تبریزی رسید که باز هم این بازیکن در زدن توپ به چهارچوب ناموفق بود.

دقیقه ۸۸: ضربه آرام زکریا مرادی را دروازه‌بان الشرطه در آغوش گرفت.

دقیقه ۲+۹۰: شوت مرادی را در جریان پاسکاری بازیکنان استقلال دروازه‌بان الشرطه باز هم راهی کرنر کرد.

 

برتری الهلال در بازی یک گله!

در روز اول از مرحله گروهی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا و در گروه B مسابقات تیم‌های الهلال عربستان و شهر خودرو از ساعت ۱۸:۱۰ امروز (دوشنبه) در ورزشگاه زعبیل دبی به مصاف هم رفتند که این مسابقه در نهایت با  نتیجه ۲ بر صفر به سود الهلال به پایان رسید.  گل‌های این مسابقه توسط کاریو در دقیقه ۴۵  و بافتیمبی گومیس در دقیقه ۶۸ به ثمر رسیدند.

ترکیب الهلال: عبدالله المعیوف، یاسر الشهرانی (۹۰ – علی البلیهی)، جانگ هیون سو، عبدالله الحفیظ (۷۹ – محمد کانو)، مدالله العلیان، سباستین جووینکو، سلمان الفرج، عبدالله عطیف، آندری کاریو (۸۸ – نواف العبید)، بافتیمبی گومیس و سالم الدوساری.

ترکیب شهر خودرو: سیدمهدی رحمتی، علی نعمتی، فرشاد فرجی، محمد قاضی (۸۲ – میروسلاو اسلاووف)، اکبر صادقی، امین قاسمی‌نژاد، حسین مهربان (۶۵ – محمدرضا خلعتبری)، میلاد سرلک، حسن جعفری (۷۹- محمد آقاجانپور)، سعید صادقی و محمد فرامرزی.

نیمه اول:

دقیقه ۱۲: شوت سرکش سباستین جووینکو از پشت محوطه جریمه شهر خودرو در حالتی بسیار خطرناک از روی دروازه رحمتی راهی اوت شد.

دقیقه ۱۷: ضربه گومیس از خط عرضی محوطه جریمه شهر خودرو می‌رفت درون دروازه این تیم جای بگیرد که جعفری توپ را از روی خط دروازه برگرداند.

دقیقه ۲۵: سالم الدوساری در محوطه جریمه شهر خودرو با دریبل روپای استثنایی مدافع این تیم یک ضربه فنی به سمت دروازه رحمتی زد که توپ از چند سانتیمتری تیرک افقی دروازه رحمتی راهی اوت شد.

 دقیقه ۲۹: بار دیگر جووینکو با شوتی محکم از پشت جریمه شهر خودرو دروازه این تیم را تهدید کرد که رحمتی توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه ۳۳: الهلال در ادامه حملات متعددش روی دروازه شهر خودرو می‌رفت توسط الشهرانی به گل برسد که ضربه او از روی خط شش‌قدم توسط رحمتی به کرنر فرستاده شد. در ادامه الهلالی‌ها باز هم فرصت گلزنی داشتند که ضربات مهاجمان این تیم در دو مرحله به مدافعان شهر خودرو برخورد کرد.

دقیقه ۳۹: ارسال کاریو از جناح چپ شهر خودرو مستقیم می‌رفت درون دروازه این تیم قرار بگیرد که توپ با برخورد به تیرک افقی دروازه به زمین برگشت.

دقیقه ۴۵: کاریو این بار با یک شوت روپا از پشت محوطه جریمه شهر خودرو به زیبایی دروازه این تیم را باز کرد.

نیمه دوم:

دقیقه ۵۴: جووینکو با یک شوت محکم و زیبا از روی خط محوطه جریمه  باز هم دروازه رحمتی را تهدید کرد.

دقیقه ۵۷: داور اولین کارت زرد را به علی نعمتی داد.

دقیقه ۶۷: ارسال العلیان از جناح راست الهلال با ضربه قیچ برگردان گومیس همراه شد که توپ در حالتی خطرناک از روی دروازه رحمتی به اوت رفت.

دقیقه ۶۸: این بار کاریو از جناح چپ الهلال حمله‌ای را تدارک دید و با یک پاس زمینی و رو به عقب گومیس را در موقعیت خوب گلزنی قرار داد و این بازیکن از میان چند مدافع شهر خودرو با تیزهوشی گل دوم تیمش را به ثمر رساند.

دقیقه ۸۴: جووینکو باز هم با شوتی محکم از راه دور دروازه رحمتی را تهدید کرد.

نماینده کشورمان در این مسابقه هرگز نتوانست دروازه الهلال را به طور جدی تهدید کند و توپ بیشتر روی دروازه رحمتی بود.

 


 

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد