به گزارش پایگاه خبری “ججینبه نقل از تلگراف، چین یکی از بزرگترین بازارهای گردشگری جهان است؛ سال گذشته گردشگران چینی ۱۵۰ میلیون سفر به کشورهای مختلف داشتند و ۲۳۳ میلیارد دلار در کشورهای خارجی هزینه کردند.

با این حال در پرجمعیت‌ترین کشور دنیا، تنها ۹ درصد (یعنی ۱۲۶ میلیون نفر از مجموع ۱.۴ میلیارد نفر) گذرنامه دارند و البته این رقم روز به روز در حال افزایش است.

تعداد گردشگران چینی بسیاری از کشورهای گردشگرپذیر را بر آن داشته تا برای داشتن سهمی از این بازار دست به کار شوند. ایران هم که با تحریم‌های یک‌جانبه دولت آمریکا دست و پنجه نرم می‌کند یکی از کشورهایی است که برای افزایش درآمدهای غیرنفتی خود برنامه‌ریزی کرده و با ارائه طرح «لغو ویزا برای اتباع چینی» اعلام کرده است قصد دارد دو میلیون توریست چینی را جذب کند؛ این افزایش بسیار چشمگیری در مقایسه با آمار ۵۲ هزار نفر چینی‌ای محسوب می‌شود که سال گذشته میلادی (۲۰۱۸) ایران را برای سفر انتخاب کردند.

مسؤولان گردشگری ایران همچنین در ماه اوت در راستای ایجاد مشوق برای گرشگران خارجی اعلام کردند «از این پس گذرنامه توریست‌های خارجی را مُهر نمی‌زنند». این می‌تواند راهکاری در مقابل قانون مهاجرتی ترامپ باشد که بر اساس آن افرادی که به چند کشور از جمله ایران سفر کنند دیگر نمی‌توانند وارد خاک آمریکا شوند.

کشور چین یکی از طرف‌های توافق هسته‌ای ایران با قدرت‌های جهانی است که همچنان در این پیمان باقی‌ مانده و با وجود مخالفت‌های آمریکا به خرید نفت از ایران ادامه می‌دهد.


 

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد