از قراردادهای شگفت‌انگیز قطر تا افت تولید در پارس‌جنوبیِ ایران

یک کارشناس حوزه بین‌الملل انرژی گفت: در دولت هفتم و هشتم در ارتباط با سرمایه‌گذاری در پروژه‌های ال‌ان‌جی بصورت بالقوه با کشورهای اروپایی و امریکایی به توافقاتی رسیدند، آن زمان برای یک پروژه ال‌ان‌جی ۱۰ میلیارد دلار سرمایه لازم بود اکنون احتمالا این سرمایه‌گذاری ۲ یا ۳ برابر شده، این سرمایه نه تنها در ایران و حتی در جهان مهیا نیست که کسی برای ال‌ان‌جی ایران سرمایه‌گذاری کند.

نفت ونزوئلا بازار را شوکه می‌کند؛ طلای سیاه ایران همچنان در اغما

یک کارشناس حوزه انرژی گفت: مشکل صنعت نفت ایران را صرفا برجام حل نخواهد کرد باید سایه تحریم از نفت و کل اقتصاد ایران حذف شود تا سرمایه خارجی بتواند وارد اقتصاد کشور شوند، اتفاقی که در دولت روحانی افتاد این بود که فقط برجام به تصویب رسید اما هر لحظه این امکان وجود داشت که این شمشیر داموکلس بر سر اقتصاد ایران بیفتد

آتش به جان روستای بورسی

دو سال بعد از سقوط بورس سبد سهام مردم مال‌ملا، معروف به «مال‌استریت» هنوز در ضرر است. مردان مال‌باخته به شهرهای دیگر رفتند تا کارگری کنند. دیگر در مال‌ملا کاری نیست که انجام دهند. دام‌ها فروخته شد و ماشین‌های کشاورزی تبدیل به ریال شد و به بورس رفت، اما زیان بزرگی برای اهالی روستا به ارمغان آورد. ارزش سهام مردم مال‌ملا هیچ‌گاه بازنگشت و انگار آنها هنوز دارند خون‌بهای سرمایه‌گذاری در بورس را می‌پردازند.

آخرین وضعیت بازار رمزارزها در جهان

تحلیلگر نمودار کریپتو، کایلدوپس، موضوعی ۱۰ قسمتی در توییتر منتشر کرده که چرا معتقدند نوامبر بهترین زمان ذخیره بیت‌کوین (BTC) قبل از چرخه صعودی بعدی است.