به گزارش پایگاه خبری ججین، کتاب «در پی سرچشمه‌های ادیان» نوشته میرچا الیاده، اسطوره‌شناس و دین‌پژوه رومانیانی است که از دانشگاه‌ها و مراکز متعدد علمی دکترای افتخاری دریافت کرد. از دیگر آثار او تاریخ اندیشه‌های دینی (۳جلد)، تصاویر و نمادها، اسطوره و واقعیت، هنر اسرارآمیز و … هستند.

در یادداشت پشت جلد کتاب آمده است: «اگر ذهن انسان کاملا متقاعد نشده بود که چیزهای واقعی غیرقابل تقلیلی در جهان وجود دارد، آن‌گاه چه کارکردی می‌توانست داشته باشد؛ و غیرممکن است بتوان تصور کرد که چگونه آگاهی بدون ارجاع معنی به محرک‌ها و تجربه‌های بشر می‌توانست، شکل بگیرد. آگاهی از یک جهان واقعی و معنادار، رابطه تنگانگ با کشف امر مقدس دارد. از خلال تجربه مقدس است که ذهن انسان اختلاف میان آن‌چه خود را به منزله واقع، قدرتمند، غنی و معنادار آشکار می‌کند و آن‌چه چنین کیفیاتی را ندارد، یعنی جریان پرشتاب آشوبناک و خطرناک اشیا، نمودها و ناپدیدی بی‌معنای‌شان را دریافته است.»

کتاب «در پی سرچشمه‌های ادیان» نوشته میرچا الیاده با ترجمه «مینا غرویان» نیز در ۲۸۰ صفحه با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه در بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه منتشر شده است.

 


 

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد