به گزارش پایگاه خبری “ججین”  ، نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی در ولز، طی دو دهه اخیر حدود 70 درصد کاهش یافته است.

بر اساس آمار و ارقام موجود، بیماری‌های قلبی مهم‌ترین علت مرگ زودرس مردم ولز است و این بیماری در حالی منجر به مرگ سالانه بیش از 9000 نفر می‌شود که جمعیت ولز کمتر از 3 میلیون نفر است.

بنیاد قلب انگلیس با انتشار داده‌های جدید گفته است: «وزارت بهداشت تمام تلاش خود را برای کاهش آمار مرگ و میر در اثر بیماری قلبی انجام داده و به نظر می‌آید مؤفق عمل کرده است؛ کاهش 70 درصدی مرگ و میر در اثر بیماری قلبی تنها طیّ دو دهه بسیار دلگرم‌کننده است».

بر اساس گزارش سالانه بنیاد قلب انگلیس، 375 هزار نفر از جمعیت ولز مبتلا به بیماری‌های قلبی هستند؛ تعداد زنانی که دچار این بیماری هستند، حدود 200 هزارنفر است و این بدین معناست که شمار زنان مبتلا به بیماری‌های قلبی در ولز بیش از مردان آن است.

به گفته کارشناسان بهداشتی، منع استعمال سیگار در مکان‌های عمومی، ارائه خدمات بهتر به بیماران قلبی، پیگیری درمان و بهبود آنها و سایر مداخلات بهداشتی به کاهش شمار افراد مبتلا یا کسانی که در اثر بیماری قلبی جان خود را از دست می‌دادند، به میزان قابل توجهی کمک کرده است.

 

 

 

 


 

 

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد