به گزارش پایگاه خبری “ججین، در این باشگاه هندی‌ها داستان‌های غم انگیز خودشان را تعریف می‌کنند و با شنیدن غم و غصه یکدیگر اشک می‌ریزند، گاهی هم ترانه و موسیقی‌های حزن انگیز و احساسی پخش می‌شود.
آنها معتقدند که گریه به انسان آرامش می‌دهد و از استرس و اضطراب می‌کاهد و انسان را تندرست می‌کند.
خبرگزاری اخبار آسیا (ANI) در گزارشی نوشت باشگاههای گریه در هند برای کاهش استرس و اضطراب مردم و ورود بهتر به سال ۲۰۱۹ در این کشور ایجاد شده است.
باشگاه گریه «سورات» در شهر «گجرات»، یکی از این مراکز است که در روزهای پایانی سال برنامه خاصی را برای گریه تدارک دیده و از شرکت کنندگان خواسته است با گریه درمعبدی در منطقه «بطار» احساسات درونی خود را بروز دهند.
«کاملش ماسالوا» درمانگر خنده و مؤسس کلوپ‌های گریه در هند می‌گوید، وقتی مردم گریه می‌کنند آن وقت دلیل خنده را نیز پیدا خواهند کرد.
به گفته وی گریه عامل اصلی از بین بردن خستگی‌های مفرط، احساسات درونی و افسردگی‌های روزانه است.
دکتر ماسالوا گفت:هدف اصلی کلوپ‌های گریه داشتن قلب ،ذهن و جسم سالم است.
وی افزود:گریه باعث جلوگیری از جنایت به علت وضعیت ذهنی و افسردگی می شود.
به گزارش ایرنا، بر اساس تحقیقات سازمان بهداشت جهانی، هند با نرخ ۳۶ درصد، دارای بالاترین میزان افسردگی در جهان است. این در حالی است که مردم هند به خاطر رقص و شادی در زندگی و فیلم‌های خود معمولاً به‌عنوان یکی از ملت‌های شاد جهان شناخته می‌شوند.
سازمان بهداشت جهانی می گوید که دلیل این اتفاق نیز تغییرات سریع اجتماعی و اقتصادی در این کشور است که افسردگی را به دنبال خود می آورد.

 


 

 

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد