به گزارش پایگاه خبری “ججینبه نقل از خبرگزاری تسنیم، امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با افزایش نسبت به روز قبل در قیمت ۵ میلیون و ۷۰ هزار تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم ۴ میلیون و ۸۹۸ هزار تومان معامله می‌شود.

به گفته فعالان بازار، از جمله دلایل افزایش قیمت طلا و سکه در بازار آزاد طی روز جاری، افزایش قیمت ارز، افزایش تقاضای خرید سکه به دلیل ورود به ماه شعبان و مراسم های عقد و عروسی است.

در بازار آزاد هر قطعه نیم سکه بهار آزادی۲ میلیون و ۸۰۹ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۷۸۹ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۹۳۰ هزار تومان فروخته می‌شود.

 سکه تمام‌بهار آزادی  ۵ میلیون و ۷۰ هزار تومان
 سکه طرح قدیم  ۴ میلیون و ۸۹۸ هزار تومان
 نیم‌سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۸۰۹ هزار تومان
 ربع‌سکه بهار آزادی  یک میلیون و ۷۸۹ هزار تومان
 سکه‌گرمی ۹۳۰ هزار تومان

قیمت طلای ۱۸عیار هم  ۴۷۰ هزار و ۳۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است، هر مثقال طلا نیز با قیمت دو میلیون و ۳۷ هزار تومان در بازار تهران معامله می شود. ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت ۱۲۹۹٫۱ دلار معامله می‌شود.

 قیمت  هر  گرم   طلای ۱۸   عیار   ۴۷۰ هزار و ۳۰۰ تومان
 قیمت  هر  گرم   طلای  ۲۴   عیار ۶۲۷ هزار تومان
  قیمت  هر  مثقال   طلا دو میلیون و ۳۷ هزار تومان
  قیمت   اونس   طلا   ۱۲۹۹٫۱ دلار

صرافی‌های بانک‌ها امروز قیمت دلار را برای فروش به مردم با ۲۲۰ تومان افزایش نسبت به روز قبل  ۱۴ هزار و ۱۸۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۴ هزار و ۸۰ تومان خریداری می‌کنند.

 قیمت  دلار  ۱۴ هزار و ۱۸۰ تومان
  قیمت  یورو۱۵ هزار و ۶۸۰ تومان
 قیمت درهم ۳هزار و ۸۵۹ تومان
 قیمت   پوند انگلیس ۱۸ هزار و ۵۴۳ تومان

برهمین‌اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۱۵ هزار و ۶۸۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۵ هزار و ۵۸۰ تومان است. قیمت خرید و فروش یورو نسبت به روز کاری قبل ۲۹۰ تومان افزایش یافته است.

 


 

 

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد