به گزارش پایگاه خبری “ججینبه نقل از خبرگزاری تسنیم، امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید با افزایش نسبت به روز کاری قبل، ۴ میلیون و  ۱۸۷ هزار تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم ۴ میلیون و ۷۴ هزار تومان معامله می‌شود.

در بازار آزاد هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲میلیون و ۱۹۸ هزار تومان، ربع‌سکه یک‌میلیون و ۳۸۹ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۹۷۹ هزار تومان فروخته می‌شود.

قیمت طلای ۱۸عیار هم ۴۱۸ هزار و ۶۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است. ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت ۱۴۹۹٫۳ دلار معامله می‌شود.

کاهش چشم گیر قیمت ارز در روزهای گذشته موجب شد تا قیمت دلار که اول تیرماه ۱۳ هزار تومان بود در کمتر از یک ماه به مرز ۱۱ هزار تومان نزدیک شود.

 

فعالان بازار ارز معتقدند: خروج بازیگران بزرگ از بازار ارز، فروشنده شدن بازیگران خرد، رفتارهای موثر بازار ساز، افزایش عرضه و کاهش تقاضا و راه اندازی بازار متشکل ارزی از مهمترین دلایل کاهش شدید قیمت ارز در روزهای گذشته به حساب می آید.

صرافی‌های بانک‌ها امروز شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم بدون تغییر نسبت به روز کاری قبل ۱۱ هزار و ۷۰۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۱ هزار و ۶۰۰ تومان خریداری می‌کنند.

برهمین‌اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها نیز بدون تغییر نسبت به روز قبل، ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۳ هزار و ۱۰۰ تومان است.

در بازار آزاد هر دلار آمریکا در برابر ۱۱ هزار و ۷۵۰ تومان، پوند ۱۴ هزار و ۲۹۷ تومان و درهم امارات ۳ هزار و ۲۰۴ تومان معامله می شود.

نوعقیمت لحظه
قیمت دلار۱۱ هزار و ۷۰۰ تومان
قیمت یورو۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان
قیمت پوند۱۴ هزار و ۲۹۷ تومان
قیمت درهم امارات۳ هزار و ۲۰۴ تومان
قیمت سکه بهار آزادی۴ میلیون و ۹۴ هزار تومان
قیمت سکه طرح جدید۴ میلیون و ۱۸۷ هزار تومان
قیمت نیم سکه۲ میلیون و ۱۹۸ هزار تومان
قیمت ربع سکهیک میلیون و ۳۸۹ هزار تومان
قیمت سکه گرمی۹۷۹ هزار تومان
قیمت گرم طلای ۱۸۴۱۸ هزار و ۶۰۰ تومان
قیمت گرم طلای ۲۴۵۵۸ هزار و ۱۰۰ تومان
قیمت هرمثقال طلایک میلیون و ۸۱۳ هزار تومان
قیمت هرانس طلادلار۱۵۱۳٫۵دلار
قیمت پلاتیندلار۸۵۱ دلار
قیمت انس نقرهدلار۱۷٫۰۹دلار

 


 

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد