به گزارش پایگاه خبری “ججین”، امیر قلعه‌نویی درباره دیدار امروز تیمش مقابل استقلال گفت: بازی از نگاه من سخت است. برای من این دیدار یک نگاه عاشقی و یک نگاه وظیفه است. حضور مقابل تیمی که من قهرمانی آسیا و حضور در دسته سوم را تجربه کردم، کار سختی است. بحث دوم هم مسئولیت من در ذوب‌آهن است که باید برویم بازی‌مان را انجام دهیم و تکلیف خودمان را انجام دهیم.

وی ادامه داد: در مورد بحث فنی هم این بازی، دو نیمه دارد، یک نیمه در اصفهان بازی کردیم و به هدف‌مان که گل نخوردن و زدن گل بود رسیدیم. حالا در تهران ما به دنبال این هستیم که به گل برسیم و به همین دلیل ترکیب‌مان را کمی هجومی‌ چیده‌ایم. همه اینها تجزیه و تحلیل‌های بیرون زمین است اما واقعیت فوتبال زمانی رقم می‌خورد که داور سوت را بزند.

سرمربی تیم ذوب‌آهن اصفهان در مورد صحبت‌های کارلوس کی‌روش و ابراز تعجب از صحبت‌های روز گذشته (دوشنبه) قلعه‌نویی گفت: از کی‌روش خواهش می‌کنم اگر می‌خواهد صحبتی انجام دهد همه چیز را در نظر بگیرد. ما زمان‌بندی را می‌دانیم، ولی او می‌توانست لیست را به فیفا ارسال کند،‌ اما بعد از بازی ما و استقلال این لیست را منتشر کند. فکر می‌کنم چون کی‌روش به مسائل ریز نگاه نمی‌کند، مصاحبه من را هم کامل ندیده است. من دیروز هم گفتم که او می‌توانست لیست را ارسال کند و بعداً اسامی را منتشر کند. در این صورت هیچ اتفاقی هم نمی‌افتاد.

قلعه‌نویی در واکنش به این پرسش که آیا به نظر او اعلام لیست زودهنگام تیم ملی در روحیه بازیکنان او تأثیر خواهد گذاشت،‌ گفت: در هر صورت برخی از بازیکنان در تیم ما بودند که امسال فصل خوبی داشتند. کی‌روش هم حقش است که هر بازیکنی که خودش دوست دارد را انتخاب کند و ما نمی‌توانیم در کار او دخالت کنیم، اما برخی از بازیکنان در تیم‌ها هستند که شاید برای خود شانسی قائل باشند و امید داشته باشند که شاید نیم‌نگاهی هم به لیگ و تیم ذوب‌آهن باشد که الحمدالله این نگاه نبود و ما فقط یک نماینده در تیم ملی داریم! من گفتم چون این بازی برای ما حساس است لیست را بعد از بازی اعلام کنند. برخی از بازیکنان استقلال که به تیم ملی دعوت شده‌اند به لحاظ روحی بالا می‌روند و برخی از بازیکنان ما هم که برای خود شانس قائل بودند اما دعوت نشده‌اند از نظر روحی و روانی افت می‌کنند.

وی که با برنامه  «و اما ورزش» رادیو جوان صحبت می‌کرد، در واکنش به اینکه گفته می‌شود دیدار برابر استقلال آخرین حضور او روی نیمکت ذوب‌آهن است،‌ عنوان کرد: تمام فکر و ذکرم در چند وقت اخیر ذوب‌آهن بوده و به جز این تیم به هیچ تیمی فکر نکردم. من یک برنامه در ابتدای فصل به ذوب‌آهن دادم و واقعاً سال خوبی با این تیم داشتم. فقط نقطه تاریک این فصل نیم‌فصل اول بود و امیدوارم هر چه زودتر کمیته اخلاق و آقای وثوق‌احمدی (رئیس کمیته تعیین وضعیت) که به این پرونده رسیدگی می‌کند این مسائل را روشن کنند تا مردم مشکلات نیم‌فصل اول ما را بدانند، همانطور که ما این مشکلات را در استقلال داشتیم.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن افزود: من تعجب می‌کنم از آقای تورک (رئیس کمیته اخلاق) که چرا براساس صحبت‌های هاشم بیک‌زاده و بوستانی به آن پرونده ورود نمی‌کند. بیک‌زاده و بوستانی  خیلی از مسائل را مطرح کرده‌اند و همین‌جا سوال من از تورک این است که چرا به آن پرونده رسیدگی نمی‌کند. در هر صورت واقعاً در اصفهان آرامش است و کارمان را راحت انجام می‌دهیم. بعد از دیدار با استقلال با مسئولان ذوب‌آهن جلسه داریم و در مورد برنامه من که به نفع باشگاه است صحبت خواهیم کرد. اگر با برنامه من موافقت شود در خدمت باشگاه هستم و در غیر اینصور طبیعتاً به گزینه‌های دیگر فکر خواهم کرد. دعا می‌کنم هر چه زودتر تراکتورسازی و سپاهان هم به روزهای خوبشان برگردند، کاری به هیچ چیز ندارم اما من بخشی از عمرم را در این تیم‌ها گذاشته‌ام و حیف است این تیم‌ها در این وضعیت باشند. این دو تیم نمادهای شهر خود شدند.

قلعه‌نویی در خصوص اتفاقات و صحبت‌هایی که پس از دیدار رفت ذوب‌آهن و استقلال انجام شد گفت: اجازه بدهید من یک شعر را بگویم. «گر مرید راه عشقی، فکر بدنامی مکن» اینجا منظور از عشق است خداوند است. شما اگر کار و راهت برای خداوند باشد دیگر مهم نیست دیگران چه می‌گویند. ما جایی که کار می‌کنیم و نان درمی آوریم ناموس ورزشی ما می‌شود و باید با جان و دل آنجا کار کنیم. متأسفانه چند نفری هستند که در فضای مجازی چیزی که در شأن و شخصیت خودشان هست به دیگران نسبت می‌دهند. آنها خانواده ندارند و اگر داشته باشند معلوم نیست پدرشان کیست!  فوتبال بازی درگیرانه‌ای است و به گفته کارشناسان خطاهای بازیکنان استقلال شدیدتر از تیم ما بود.

وی ادامه داد: به قول یک بزرگی دعا کنیم دشمن‌مان نادان باشد که خدا را شکر دشمن ما نادان است. فرهنگ باشگاه استقلال این نیست، فرهنگ استقلال همانی است که تماشاگران ما را ایستاده تشویق می‌کردند.  من آن روز هم  به شفر بابت قهرمانی و زحماتی که می‌کشد تبریک گفتم. فوتبال این است، اما آنها دنبال منافع خودشان هستند و بارها خیانت خودشان را به استقلال نشان داده‌اند. همان‌ها منصوریان را نابود کردند. من از همین جا به هر تیمی که امشب از این مرحله صعود کرد تبریک می‌گویم.

سرمربی ذوب‌آهن یادآور شد: به پرسپولیس هم که به مرحله بعد لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد تبریک می‌گویم. خیلی‌ از اینها که جزو فرهنگ استقلال نیستند می‌گویند چرا به جشن پرسپولیسی‌ها رفتم. این یک بزرگداشت بود که برای برانکو ایوانکوویچ گرفته بودند و کار بسیار جالبی بود. خدا پدرشان را بیامرزد که برای برانکو که سه سال در پرسپولیس بوده، بزرگداشت گرفتند و ما هم به عنوان یک ایرانی وقتی به این مراسم دعوت می‌شویم باید به مراسم و این خیلی قشنگ است. من از سلطانی‌فر تعجب می‌کنم که چرا اجازه می‌دهد تیم زیر مجوعه او به این سمت برود و برخی افراد در این تیم‌ها سوء استفاده کنند.

 

 

  

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد