به گزارش پایگاه خبری “ججین، امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در نشست خبری که صبح امروز (دوشنبه) به مناسبت ۲۹ فروردین روز ارتش در ستاد فرماندهی نزاجا برگزار شد، اظهار داشت: مشخصه اصلی ارتش جمهوری اسلامی ایران ولایت مداری و ولایت محوری است و امام راحل با انتخاب ۲۹ فروردین به عنوان روز ارتش موجبات تشکیل ارتش ولایی را ایجاد کرد.

وی افزود: ارتش در مقاطع مختلف انقلاب توانست نقش مهم خود را به خوبی ایفا کند، در مرحله اول در ابتدای انقلاب بود که به فرمان امام خمینی (ره) به مقابله با گروهک‌های ضد انقلاب پرداخت و توانست طومار آنها را در هم بپیچد.

حیدری مرحله دوم درخشش ارتش را دوران دفاع مقدس دانست و گفت: حضور نیروی زمینی ارتش در مرزها و مقابله با دشمن متجاوز که حمایت استکبار جهانی را داشت توانست آنها را متوقف کند و بعد از آن توانست با همراهی سپاه و بسیج، دشمن را از خاک ایران اسلامی بیرون کند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد: امروز ارتش در مرزهای غرب، جنوب غربی و شرق حضور دارد و با توجه به انتقال داعش توسط آمریکا به افغانستان ستاد کل نیروهای مسلح تصمیم گرفت که ارتش در مرزهای شرق هم باشد.

وی با اشاره به خدمات ارتش در امداد رسانی به مردم در بلایای طبیعی مانند زلزله و سیل گفت: در زلزله کرمانشاه مردم عزیز کشورمان به خوبی خدمات ارتش در امداد رسانی به مردم را دیدند، در سیل اخیر نیز ارتش با سرعت در گلستان، لرستان و خوزستان وارد میدان شد و ۲۱ یگان عمده و سه قرارگاه مرکزی و لشکری ارتش در حال امداد رسانی به مردم هستند.

وی افزود: بیش از ۷۰۰ دستگاه و تجهیزات مکانیزه ارتش در حال امداد رسانی به مردم و ایجاد پل و جاده هستند، همچنین بالگردهای هوانیروز با ۷۷۳ سورتی پرواز در لرستان توانستند بیش از ۳ هزار نفر مردم را که در سیل گیر شده بودند، نجات دهند و از طرف دیگر با استفاده از نفربرهای دو زیست و تجهیزات سنگین به امداد رسانی به مردم پرداختند.

امیر حیدری با اشاره به تلاش نیروهای ارتش برای پاکسازی خانه‌های مردم و محله‌ها، گفت: ۸ هزار ۶۰۰ سرباز در حال امدادرسانی هستند، در سیل اخیر نیروی دریایی، هوایی و پدافند هوایی خاتم الانبیا و نیروی زمینی ارتش در کنار هم به خدمت رسانی به مردم پرداختند.

وی افزود: امسال در روز ۲۹ فروردین روز ارتش رژه به صورت معمول در استان‌های درگیر سیل برگزار نمی‌شود و یگان‌های امدادرسان رژه خواهند رفت و به مناطق سیل زده اعزام می‌شوند، اما در سایر شهرها با قدرت مراسم رژه برگزار می‌شود و نیروهای ارتش آمادگی خود را نشان خواهند داد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: خبر خوشی برای سربازانی که اهل مناطق سیل زده هستند و سربازانی که برای امداد رسانی به مردم به مناطق سیل زده رفته اند داریم که ۲۹ فروردین اعلام می‌شود.

وی با اشاره به اقدام آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: همانگونه که خداوند متعال در قرآن کریم فرمودند دشمنان ما از احمق‌ها هستند و آنها با این اقدام موجب وحدت و همدلی ملت و حمایت همه جانبه از سپاه شدند و ملت ایران این تهدید را تبدیل به فرصت کرد.

امیر حیدری تصریح کرد: رهاورد دیگر این اقدام آمریکا این بود که نشان داد مسیری که فرزندان انقلاب اسلامی تا کنون طی کرده اند درست بوده و کارد را به استخوان استکبار جهانی رسانده است، همه باید بدانند که ارتش و سپاه یک ارتش الهی هستند که تنها لباس آنها متفاوت است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: دست ارتش در دست سپاه و ولی امر مسلمین جهان است و با وحدت و همدلی این مسیر را ادامه خواهند داد تا نابودی اسرائیل و شکست استکبار جهانی را مشاهده کنیم.

 


 

 

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد